PR články

Aký povrch interiérových dverí si vybrať?

povrch interierovych dverí

Interiérové dvere sú pochopiteľne súčasťou každej domácnosti, a práve preto by sme ich výberu mali venovať náležitú pozornosť. Na trhu je široká ponuka vchodových i interiérových dverí rôznych štýlov, farieb a prevedení, a práve preto je možné vybrať si také, ktoré budú dokonale ladiť s ostatnými prvkami v domácnosti. Ak ste milovníkom nadčasových kúskov a radi sa inšpirujete aktuálnymi trendami, nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi radami, vďaka ktorým zvolíte ideálny povrch interiérových dverí do vašej domácnosti aj vy.

Aké sú vlastnosti jednotlivých povrchov dverí?

Pri výbere dverí je pravdepodobne prvotným rozhodnutím to, aký materiál zvolíte. Drevo zaraďujeme medzi prírodný materiál, ktorý je svojim dizajnom neprehliadnuteľný, avšak treba dodať, že o takéto dvere je nutné sa pravidelne a dôkladne starať. Masívnemu drevu je najviac podobná dýha, ktorej cena je bohužiaľ vyššia. Treba dodať, že farba tohto materiálu môže po čase vyblednúť, a to vplyvom slnečného žiarenia, avšak prirodzený vzhľad dýhy je skutočne ohromujúci, a práve preto je voľbou mnohých zákazníkov, najmä tých, ktorí uprednostňujú prírodné a nadčasové kúsky. Laminát je kompromisom medzi fóliou a dýhou, keďže základom dverí z laminátu je dverná výplň rámu. O tomto materiály je možné tvrdiť, že ide maximálne odolný voči mechanickému poškodeniu, pričom údržba je pomerne bezproblémová. Ak máte domáceho miláčika, laminátové dvere sú pre vás tou najvhodnejšou voľbou spomedzi ostatných druhov materiálu. Cenovo dostupné sú dvere s fóliou, ktoré sú v mnohých prípadoch nerozoznateľné od tých, ktoré sú vyrobené z laminátu. Na výber je množstvo typov pevných a trvanlivých fólií tých najrôznejších farieb, čiže ak hľadáte niečo originálne a cenovo dostupné, táto voľba nemusí byť tak úplne „vedľa“.

Na záver treba dodať, že interiérové dvere by nemali mať rovnakú farbu ako podlaha, ale len podobnú, a to približne o dva odtiene. Vďaka voľbe vhodnej farby môžete vytvoriť nádherný kontrast medzi podlahou a dverami, čo koniec koncov pôsobí elegantným dojmom.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

To Top