Čištení koberců

Čistenie a tepovanie kobercov v Bánovskej knižnici

čistenie kobercov Bánovce

Pracujem v knižnici v Bratislava a ako zamestnankyňa som dostala na starosť údržbu ako  zaistenie  a umývánie okien, voskovanie podláh a čistenie kobercov. Tým, že tam chodí  dosť veľa ľudí, tak koberce, čo tam sú natiahnuté, sú neustále pod náporom návštevníkov a tým koberce dosť trpia. Nielen, že sú zošlapané, ale tiež sú zašpinené od zašlapanej hliny a neočistených bôt. Takže bolo treba zaistiť upratovaciu firmu na vyčistenie kobercov. čistenie kobercov Bánovce

kvalitné čistenie kobercovrady ako vyčistiť koberectipy ako vyčistiť koberec

Začala som se tedy…

Začala som se tedy hľadať  nejakú firmu na čistenie kobercov v Bratislave. Na internete sa mi hneď ponúklo hneď niekoľko možností, ale po bližšom skúmání som zistila, že väčšina z nich  nestojí  za veľa. Všetky ponúkajú extrakčnú alebo parnú čistiacu metódu, která skoro nič nevyčistí. Potom som našla túto firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., čistenie kobercov Bánovce, ktorá ponúka čistenie kobercov strojovou metódou. Podľa popisu a hlavne ohlasov z recenzií som si bola istá, že toto už  bude trefa do čierneho.

Na centrále som si dojednala termín na víkend, pretože počas  prevádzky sa to proste nedá. S termínem nemali vôbec žiadny problém a vyhoveli mi. Cez víkend prišli pracovníci firmy a vysvetlili mi, ako to všetko bude  prebiehať. Nejskôr z toho všetkého si prehliadli terén, aká veľká plocha bude musieť byť  vyčistená, aby vedeli, koľko chémie majú použíť. Naniesli chémiu a nechali ju pôsobiť nejakú dobu. Pôsobí zároveň dezinfekčne a viaže na seba všetkú nečistotu, roztoče, alergény a baktérie. Bola som príjemne prekvapená, že to nepáchne, ale príjemne vonia.

ako vyčistiť koberecčím vyčistiť koberecako odstrániť škvrny na koberci

Po uplynutí doby…

Po uplynutí doby pôsobenia chémie začali kartáčovať koberec veľkým kotúčovým strojom s vysokým šampónovacím kartáčom, ktorým sú schopní vykartáčovať aj koberec s vysokým vlasom. Takže je super, že môžu vyčistiť koberec s jediným prístrojom bez ohľadu na to, či má alebo nemá vysoký vlas. Prechádzali ním po celej ploche koberca a za ním vznikala pena, ktorá na seba viazala všetku špinu. Potom pustili vysoko účinný turbo vysávač, ktorým odsávali všetku penu z koberca. Ako s kotúčovým strojom, tak s vysávačom prechádzali po koberci opravdu poctivo miesto od miesta.

Po skončení vysávánia bol koberec opäť krásný, vlasy sa napriamili, farba se rozžiarila a bol na omak takmer suchý. Keby som  nebola u čistenia na „vlastnej koži“, tak by som  neverila, že  môže býť tak dokonalý a že tým koberce opravdu krásne prekuknú a vypadajú opäť skvele.

Musím pochváliť pracovníkov firmy, že pracovali poctivo a išlo im to všetko krásne od ruky. Rozhodla som sa, že s firmou naviažeme dlouhodobú spoluprácu. Tímto by som chcela poďakovať firme A SERVIS LIPKA, za ich super odvedenú prácu a ich služby veľmi rada odoporučím ďalej. čistenie kobercov Bánovce

starostlivosť o svetlý koberec    údržba koberce    lacné čistenie kobercov

Click to comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

To Top