Čištění a úklid

Čo so škvrnami a fľakmi? Čistenie kobercov a sedačiek Bratislava

čistenie kobercov Bratislava

No bez radosti zo života…

generálne čistenie kobercov BratislavaHovoriť o študentskom živote je zrejme nosením dreva do lesa. Okrem každodenného vysedávania v laviciach posluchární. Nekončiaceho písania seminárok, eseji a rôznych textov, drsného učenia sa na skúšky. Sú tu i nevyhnutné povinnosti spojené so snahami zarobiť dajaký peniaz navyše, aby nám pomaly, či nebodaj náhle, neklesala životná úroveň. Nakoniec, každý študent musí svoj zdravý osobnostný vývin primerane rozdeliť mezi štúdium, zábavu a zábavu. Ale na rovinu. Všetko býva vždy o dajaký ten zapeklitý kúsok zložitejšie, no bez radosti zo života, nemôže byť ani radosť z učenia. Čistenie kobercov Bratislava.

Naša svätá trojica, teda baby zo všetkých kútov Slovenska. Môže v tomto smere poslúžiť ako celkom slušný príklad vyššie spomínaných múdrostí. Dnes už ani jedna z nás presne nevie, čo a kto nás dal vlastne dokopy. No máme neodbytný pocit, že k sebe patríme od založenia prvej univerzity v Prešporku, teda stovky rokov. Už viac ako dva roky žijeme v prenajatom byte na okraji Bratislavy. Lebo študentské intráky v nás, mladých ženách, nikdy nevzbudzovali prílišnú dôveru. Vadil nám nielen trvalý hluk a príliš okatá snaha o zbližovanie zo strany testosterónovej polovice planéty. Ale najmä neustály, a takmer neustále zbytočný boj o poriadok, čistotu a hygienu. Ako odstraniť škvrnu od kávy

Máme čas na učenie…

hl'bkové čistenie kobercov BratislavaV byte je nám spolu fajn a sme tu nadmieru spokojné. Máme čas na učenie, vieme si udržať poriadok a z času na čas aj primerane odviazať. Niežeby nás na študentskom živote lákali iba párty, večierky a iné, bohumilé akcie podobného typu, ale nuda tiež nie je naša parketa. Takže sem-tam sa do zábavy oprieme s nehanebne mladým elánom. Susedia sú voči nám vcelku tolerantní, aj keď pár ráz už prebehlo nočné vysvetľovanie alebo odhodlané búchanie na stenu. Aj preto sa snažíme žiť a užívať si v rámci noriem bytového domu. Lebo majiteľ tohoto bytu si vie povedať svoje.  Žiaľ, nedávno sa nám tento odskúšaný model  trochu vymkol z rúk. Aj keď  nešlo priamo o susedské vzťahy, ale skôr vzťahy k spomínanému majiteľovi.

Večer bolo všetko v norme…

Mali sme vtedy v pláne čisto babský večierok. Keďže sa nám nakopila ozrutná hora ženských problémov. Museli sme ich začať riešiť bez prítomnosti tých, ktorí poniektoré z týchto problémov občas zapríčiňujú. Teda chalanov. Nešlo však o nič dramatické, nebodaj osudové, len bolo treba prebrať niekoľko alternatív možného vývoja jednej z nás. Večer bolo všetko v norme, trochu sa varilo, veľa jedlo, dosť pilo, a keď bolo kedy, počúvala sa tiež muzika. Jedna z kamošiek však svoju ódu na radosť celkom nezvládla. Fungl novú fľašu panenského fernetu rozliala v obývačke na takmer svetlý koberec pána majteľa. Desivá scéna s hrôzostrašnými dohrami.

Načo klamať. Škaredo sa hrešilo, ešte škaredšie zazeralo, ale koberec to už mal očividne na háku. Škvrna síce ešte krásne voňala, ale už príšerne vyzerala. Jasné, celá babská párty dostala okamžité kopačky. Začali sme o dušu, všetky tri naraz i na preskáčku, ten dokatovaný kus koberca drhnúť. Fernet si ale myslel svoje, a fľak už ani to. Naplnila sa tak spomínaná myšlienka z úvodu môjho rozprávania. Pre oživenie pamäti ju aspoň krátko pripomeniem. Je dobré, ak si študentská duša dokáže zarobiť a udržať najaký peniaze navyše, lebo nikdy nevie, kedy ho bude potrebovať. Slová hodné mramoruprofesionálne čistenie kobercov

Čistenie kobercov Bratislava…

Ako vyčistiť koberecTakže sme museli zo spoločných úspor vyčleniť neočakávané evri na profi upratovaciu firmu. Aby sme náhodou nemuseli majiteľovi bytu kupovať nový pokrovec, čo by predražilo oveľa viac. A tak sa zase škaredo, aj keď tichšie a sklamane, hrešilo. Na druhý deň sme všetky tri zhusta zabrowsovali na webe a našli firmu, ktorá by to snáď mohla dať. A SERVIS LIPKA, s. r. o., čistenie kobercov Bratislava, vyzerala spomedzi vytipovaných najskúsenejšie. Okrem toho mala more dobrých referencií a pozitívnych odporúčaní. Zhodli sme sa, že to je najlepšia vizitka, takže ideme do toho!

Telefón do A SERVIS nás po tej fernet galibe vlastne upokojil. Lebo jednali s nami ako profíci a boli skutočne ústretoví. Sľúbili, že nás ten časovanej bomby z tela nešťastného koberca zbavia tak, že neostane po nej žiadna pamiatka. Ba netreba rozbiehať ani evakuáciu. Dozvedeli sme tiež, že firma využíva strojovú metódu čistenia, ktorá dokáže zbaviť koberce všetkých nečistôt. Plochu dokonale vydezinfikuje a celý byt navyše prevonia. To sa nám vlastne hodilo úplne fantasticky, lebo odér tragicky strateného fernetu bolo ešte cítiť v každom rohu obývačky.

Dali sme vyčistiť celý koberec…

metodicke čistenie kobercovDali sme vyčistiť celý koberec, aby v majiteľovi neskrslo žiadne podozrenie, takže sme už boli poriadne zvedavé. Dvaja zamestnanci A SERVIS ale boli presní a zazvonili v dohodnutom čase. Pohľad na ten masívny čistiaci stroj nás trošku vystrašil. No páni nám vysvetlili, že s každým kobercom si zatiaľ dokázal skvele porozumieť. Ak budem samým nadšením trochu menej kritická, tak čas, ktorý páni potrebovali na vyčistenie koberca sa možno rovnal času, za ktorý sa smutný fernet usadil v jeho vláknach. Bolo to skrátka veľmi rýchle a veľmi skvostné čistenie.

Rada potvrdzujem, že po skončení práce firmou A SERVIS sa nám celý byt krásne naozaj rozvoňal. Odér alkoholu už poletoval len v našich smutných spomienkach. Ešte krajšiu kapitolku tohoto párty príbehu predstavoval jeho hlavný hrdina, teda samotný koberec. Fľak, škvrna, mapa, či likérovo-bylinná pohroma – ako len chcete – úplne zmizla. Koberec vyzeral snáď ešte lepšie ako v deň, keď sme sa do bytu nasťahovali. Jedna z nás, celkom vážne poznamenala, žeby sme mali ten koberec možno trošku zahnusiť. Veď jeho vzhľad nás okamžite prezradí, a my budeme musieť klamať. moderná metóda čistenie kobercov

Niečo na tom asi bolo…

strojova metóda čistenie kobercovNiečo na tom asi bolo, ale v tej chvíli sme to riešiť nemienili. Predovšetkým z nás spadla obava, že škvrna vôbec nepustí. Zároveň sme mali skvelý pocit, že si nepokazíme dobré meno v byte, ani v dome. Dokonca sa nám to meno, vďaka firme A SERVIS možno podarilo aj trochu  vylepšiť. Majiteľ bytu totiž okamžite pochopil, čo sa s kobercom udialo a my sme mu našu story vyrozprávali. Keďže prenajíma študentom viacero bytov, bol za čerstvý kontakt na A SERVIS LIPKA veľmi vďačný. Lebo – ako sám povedal – kvalitná, spoľahlivá a profesionálna upratovacia firma je dnes ozajstné terno.

Nesmierne rada vám teda precízne služby spločnosti A SERVIS LIPKA odporúčam, lebo dnes už z vlastnej skúsenosti viem, čo znamená môcť sa spoľahnúť na slovo profesionála. Na web stránke a-servislipka.cz nájdete dozaista oveľa viac. dezinfekčné čistenie kobercov

Click to comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

To Top