Čištění a úklid

Díky nátěru bude vaše fasáda bez jediné nečistoty

sanace plísně

S manželem máme to štěstí, že se nám v práci opravdu daří, a tak bydlíme v třípatrové vile. A před nedávnem jsme začali s manželem uvažovat, že si dům necháme nově vymalovat. Ale když jsme se do toho chtěli pustit, tak jsme zjistili, že se na fasádě udělala plíseň. A tak jsem si začala něco zjišťovat o sanace plísně, protože mi bylo jasné, že my se o to nepostaráme. Bylo to pěkně vysoko. A víte, co jsem zjistila? Plíseň se tvoří hlavně na zateplených fasádách.

A problém spočívá v tom, že na polystyrénu je na mřížce a lepidle jemně strukturovaná omítka cca 2,5 milimetrů a to je jeden z hlavních problémů. Na severní, či západní straně nikdy nesvítí tolik slunce. Tato vlhkost vytvořená na těchto stranách fasády se tedy nemůže přirozeně vsakovat do hloubky, tak jako i klasické omítky, která má cca 2-3 centimetry a ještě je pod ní materiál  – třeba tvárnice, cihly, siporex, a další, který si umí vlhkost nasát, a potom ji v příznivých podmínkách vydýchat.

Teplo…

Teplo, vítr, mráz a atd. A pokud je tato jemně strukturovaná omítka stále vlhká, tak se zákonitě objeví plísně. Takže jak vidíte sami, jde to docela snadno. Ale bylo potřeba se o to postarat, a ta jsem hledala nějakou firmu, která by se o to postarala. A rozhodli jsme se pro úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o. Měla totiž nejlepší reference, tak jsme si říkali, že to bude ta nejlepší možnost.

Po odstranění nečistot a biotického napadení poté dali nátěr proti plísním přímo na stávající povrchy, které pak trvale chrání proti opětovnému výskytu plísní, bakterií, hub, kvasinek a řas. Po zaschnutí se tak vytvoří omyvatelný transparentní difúzně otevřený povrch odolný povětrnostním vlivům i UV záření. LSG je taky aplikovatelný na vápenocementové omítky, dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy, betony, keramické obklady a podobné materiály.

Někdy…

Někdy se stane, že je plíseň velice rozšířená, tak je třeba, aby byla zeď nejdříve mechanicky ošetřit a poté dát nový nátěr a až poté dát protiplísňový nátěr LSG. S LSG mám opravdu ty nejlepší zkušenosti, od té doby s plísněmi nemáme žádné problémy a věřím, že je na několik let ani mít nebudeme. Na tento nátěr je skutečně spolehnutí.

Tato firma navíc nabízí i odstraňování graffiti, mytí oken a výloh, a to i ve výškách, čištění koberců a podlah. Až budu opět něco potřebovat, tak se určitě obrátím hlavně na ně, protože to budu mít se zárukou kvality. A jejich služby realizují nejen po celé České republice, ale i na Slovensku, v Německu a v Rakousku. Takže se neváhejte na ně obrátit, určitě vám pomohou.

 

Click to comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

To Top