Odstranění plísně

Díky nátěru proti plísni bude vaše fasáda vždy v perfektním stavu

plíseň v domě

Ve firmě…

Ve firmě nabízí svým zákazníkům celou řadu úklidových služeb jako je například čištění koberců, podlah, odstranění starého vosku (polymeru) z podlahy a nanesení nové ochranné polymerové vrstvy, strojové čištění čalounění. Realizují denní a pravidelné úklidy domácností, kanceláří, rezidencí či firem. Provádí také čištění, leštění, mytí oken, mytí výloh a prosklených ploch, a to i ve výškách. Po dohodě čistí i žaluzie, lamely, rolety, a markýzy. Odstraňují nedovolené polepy, reklamní polepy, ochranné fólie, samolepky, banery ze všech prosklených ploch. A já bych se rád rozepsal o jejich službě čištění fasád, protože nám velmi pomohli. Jsem správcem paneláku a naše fasáda už začínala být v dezolátním stavu, navíc se nám dokonce na jednom místě začala dělat plíseň. A bylo samozřejmě potřeba to vyčistit. Ale taky mi bylo jasné, že nemám šanci to zvládnout sám, věděl jsem, že na to potřebuju odborníky. A tak jsem zavolal tuto úklidovou firmu. A dozvěděl jsem se od nich i řadu užitečných informací.

 

Například…

Například že problém tvorby plísní na zateplených fasádách spočívá v tom, že na polystyrénu je na mřížce a lepidle jemně strukturovaná omítka cca 2,5 milimetrů a to je jeden z hlavních problémů. Na severní, či západní straně nikdy nesvítí tolik slunce. Tato vlhkost vytvořená na těchto stranách fasády se tedy nemůže přirozeně vsakovat do hloubky, tak jako i klasické omítky, která má cca 2-3 centimetry a ještě je pod ní materiál  – třeba tvárnice, cihly, siporex, a další, který si umí vlhkost nasát, a potom ji v příznivých podmínkách vydýchat. Teplo, vítr, mráz a atd. A pokud je tato jemně strukturovaná omítka stále vlhká, tak se zákonitě objeví plísně. A jak je známo, kde se objeví plíseň, je těžké se s tím poradit. Měl jsem obavu, že zanedlouho budu řešit i plíseň v domě. Ale samozřejmě jako každý problém i tento má řešení, a tím je náš protiplísňový nátěr.

 

Je založen…

Je založen na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Na povrchu chráněném nátěrem proti plísním nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky vůbec žádnou šanci přežít. Pro buňky vyšších organismů je 100% bezpečný. Životnost nátěru se pohybuje ve 100 % dle klimatické námahy 4-6 let. V další omezené míře bude fungovat cca do 10 let. Záruku tato firma garantuje až 2 roky. A právě díky tomuto nátěru máme od plísní pokoj. Zaměstnanci plíseň nejprve odstranili, a poté nanesli nátěr. Díky tomuto nátěru bude naše fasáda opět v pořádku, nebude se do ní usazovat žádná špína, ani vodní kámen a plíseň už také nebude mít rozhodně žádnou šanci. A SERVIS LIPKA, s. r. o.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

To Top