Čištění a úklid

Na fasádě se objevil sprostý obrazec. Čištění stěn, fasád, ochranné nátěry proti graffiti a sprejům Brno

Odstranění Brno, graffiti

Odstranění Brno, graffitiVždycky, když jsem venčila naší fenečku, nestačila jsem se v ulicích divit. Jistěže člověk venčí primárně pro to, aby jeho domácí mazlíček mohl vykonat potřebu a proběhnout se. Ale já to beru jako procházku pro sebe. Protože člověk, kdyby neměl psa, tak by často z domu ani nevylezl. Jen by si sedl k televizi, a tak strávil všechen svůj volný čas. Ale s pejskem člověk několikrát za den vyběhne na čerstvý vzduch. Což působí velmi pozitivně na fyzičku. Manžel takto zhubl za půl roku asi sedm kilo. Já na tom oceňuji, ale zejména to, že si člověk pročistí hlavu. V práci totiž musím pracovat hlavou. Takže ještě při cestě domů mám hlavu plnou myšlenek.

Takže se vyloženě těším, až půjdu vyvenčit pejska. Snažím se hledat cesty na procházky takové, kde je to hezké. Což ve velkém městě není tak úplně všude. Já úplně nesnáším, když se procházím ve škaredých ulicích. Myslím tím takové ty, kde se poflakují různí výrostci. Na chodnících, nebo vlastně všude, se povalují odpadky. A domy hyzdí graffiti. To pak mám dojem, že se mi hlava vůbec nevyčistí. Protože si jen promítám, jak by to tu třeba mohlo být krásné bez vandalů. Jak by vypadala architektura bez šeredných graffiti. A jsem z toho pak jen otrávená. Když jsem se vracela z večerní procházky s naší Jesinkou, tak jsem se nestačila divit. Bylo už něco po půl dvanácté. Chodím spát později, protože toho v noci moc nenaspím, takže poslední kratičkou procházku máme naplánovanou až takhle v noci.

 

 

No odemykám, skoro už jsem vešla dovnitř…

Odstranění Brno, graffiti

No odemykám, skoro už jsem vešla dovnitř. Když jsem se zarazila. Něco mi nesedělo. A tak jsem se o pár kroků vrátila. A na naší fasádě se objevilo stejně nechutné graffiti, jaké jsem odsuzovala v jiných ulicích. Jenže u nás to bylo vyhrocené. Graffiti totiž byl sprostý obrazec. S manželem jsme to hned ráno začali řešit. Protože on také nesnáší tyto sprejery a vulgární věci. A rozhodně jsme nechtěli mít tako označkovaný zrovna náš dům. Naštěstí manžel věděl, co dělat. Už před časem si našel kontakt na firmu, která se odstraňováním graffiti zabývá. Já ho měla za paranoidního, ale teď jsem to přehodnotila. Byl spíš dosti prozíravý. Zavolal tedy firmě s názvem Odstranění Brno, graffiti.

Po odstranění graffiti jsme si A SERVISEM nechali provést prevenci. Jen abych se vrátila k tomu odstranění. Graffiti bylo potřeba prvně zeslabit a pak přetřít barvou. Když se místo pouze přetře, tak graffiti vždy prosvítá. Působí jako kontury a šmouhy. Ale teď už zpátky k prevenci. Jedná se o preventivní nátěr zvaný AGO – tedy antigraffitový ochranný nátěr. Ten zabrání při případném útoku vandala, aby graffiti sprej neprosákl až do samé struktury fasády. Odborníci z A SERVISU pak nápisy i obrazce ihned odstraní se stoprocentní účinností. Společnost A SERVIS navíc nabízí nejlevnější cenu antigraffitové ochrany v České republice a to od 120 korun za metr čtvereční. Pokud se objeví na ošetřené fasádě znovu graffitový nástřik, odborníci jej v co nejkratším možném termínu odstraní. A poté vždy zdarma nanesou novou ochrannou vrstvu.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

To Top