Čištění a úklid

Fľaky a škvrny vám vyčistí strojový tep. Čistenie sedačiek a kobercov Bratislava

Kdo nám vyčistí koberce

Väčšina rodičov urobí pre svoje deti prvé a posledné. Nakoniec, pre koho, ak nie pre svoju vlastnú krv. Je to ľudsky prirodzené a netreba o tom viesť siahodlhé debaty. Samozrejme, ja s manželom sme netvorili žiadnu výnimku. Náš päťročný syn bol centrom rodiny a okolo neho sa točilo všetko ostatné.
čistenie kobercov Bratislava
Naša situácia bola ale špecifická v tom, že syn mal od narodenia zdravotné problémy, takže sme boli na seba naviazaní ešte viac a hlbšie. Keďže sme však – manžel i ja – pochádzali z pomerne veľkých rodín, dokázali sme celkom úspešne sa vyhnúť rizikám rozmaznávania alebo prehnanej opatrnosti, či opatery. V každom momente sme sa snažili, aby syn cítil ako každý iný chlapec.
Dôkazom toho boli i jeho chalanské vylomeniny, ktoré stváral so svojou partiou. Podmienky  mal k tomu takmer ideálne. Náš dom stál na konci ulice, ktorá sa celkom voľne menila na lúku, poľnú cestu, a neskôr polia. Chlapčiská tak mávali každý deň priestor pre seba a svoju bezodnú fantáziu.
Ako som spomínala, náš dom stál na konci ulice. Aj preto manžel zadovážil do dvora veľkého psa, lebo – ako hovorieval aj môj starý otec – ľuďom sa dá veriť čistenie kobercov, sedaček, čalúnenia Bratislavaiba vtedy keď spia, ležia v hrobe alebo sa ešte nenarodili.

So psom sme teda mal v prevažnej miere iba dobrú skúsenosť. So synom si na seba zvykli, ale poslúchal len muža. Jedného dňa, bolo to niekedy na jeseň, dokvitol chlapec zo školy ako vymenený.
Stačilo mi niekoľko presných otázok a dozvedela som sa, že je sklamaný a smutný, lebo spolužiak Vilo bude mať malého psa a on má len toho veľkého na dvore, a ten ho nemá rád, lebo má rád iba otca, a preto prišiel zo školy smutný.

 

 

Debatu som z preventívnych dôvodov uťala…

Čistenie, tepovanie koberca s dlhým vlasom Bratislava

Debatu som z preventívnych dôvodov uťala a nechala za ňou bodku v podobe šalamúnskeho konštatovania, že jeden pes patrí k jednému domu. Takže naša matematika musí byť jasná aj druhákovi základnej školy. Syn sa zatváril tragicky a bolo jasné, že s príchodom muža svoju prosbu opäť otvorí.

Manžel však na neho nemal čas, takže testosterón zafungoval na oboch stranách a páni sa pekne-krásne urazili. Žiaľ, chlapec je po mne, a tak od toho dňa tvrdohlavo do témy búšil. Nepomáhalo nič. Húdol si len to svoje. A čo bolo najhoršie, každý deň mal v zálohe nové, ešte lepšie argumenty, ktoré začali manželov názor kloniť na synovu stranu.

Poviem to úprimne, Mať doma dva psy mi problém nerobilo, no obávala som sa toho, že po mesiaci ho štena baviť prestane a ja budem musieť riešiť otázku, čo s ním. Manžel však nad tým mávol rukou. Dva psy sa doma vždy zídu, veď pozemok a záhrada sú veľké a dlhé. Časom ich môže začať striedať, nech má každý koniec gruntu svojho strážcu.

A hotovo, bolo rozhodnuté. Chlapec dostal pod stromček psa.

Musím priznať, že sa pre seba asi obaja narodili. To štena nášho syna zbožňovalo a chlapec sa kvôli nemu zobudil aj uprostred noci. Ak by to bolo možné, vláči ho snáď aj do školy. Našťastie, spravil to len raz. Ale, aby sa to férovo vyrovnalo, vyviedol inú čertovinu, a tá naozaj stála za všetky ostatné.

Ako vytepovať koberce s dlhým vlasom? Bratislava
Raz, po príchode zo školy sa opäť vybral so psom von. Dodnes netuším, kade sa s partiou túlali, ale to prekvapenie neprajem nikomu. Obaja, on aj pes, sa po návrate predsieňou len mihli a nekompromisne smerovali do obývačky.

 

Mala som niečo na jazyku…

 

Mala som niečo na jazyku, reku spýtam sa. Koberec na chodbe bol ale plný tmavých fľakov so vzorom synových tenisiek a medzi mi sa prepletali stopy šteňaťa. Stratila som reč a letela do obývačky, kde stopy samozrejme pokračovali.

Fľaky z dajakého motorového oleja – či čo, to vlastne bolo – mi tak bez varovania pokazili nasledujúce hodiny a dni. Pochopiteľne, syn a pes dostali svoje, ale to horšie ma ešte len čakalo. Skúšala som sa tej hrôzny iks spôsobmi zbaviť, ale pri tom dvestoprvom som to vzdala. Pravda, fľaky po toľkom úsilí trošku vybledli a na kobercoch sa akoby strácali, no už len pomyslenie na nich, mi dvíhalo tlak.

Tepovanie, čistenie kobercov a čalúnenia Bratislava

Napokon ma inšpiroval manžel. Keď som sa mu posťažovala, že škvrny sú protivne odolné, medzi dverami mi povedal, že ak to nejde, treba to dať do rúk odborníkom. Hneď som sa aj posadila za počítač a nechala ho vyhľadávať upratovacie firmy, ktoré by ma takejto pliagy dokázali zbaviť raz a navždy. Bolo ich dosť, no mňa zaujímali skúsenosti zákazníkov, takže som išla týmto smerom.

Spomedzi niekoľkých som si potom vybrala upratovaciu firmu A SERVIS LIPKA, s. r. o., čistenie kobercov Bratislava. Na webe mala najviac dobrých odporúčaní a referencií, pričom bola drvivá väčšina klientov spokojná s kvalitou, prístupom a ochotou spoločnosti. V tej chvíli som mala jasno.

Slečna v telefóne ma upokojila a tvrdila, že fľaky od motorového oleja určite pôjdu vyčistiť, takže si môžem ich službu s dôverou objednať a ľudia z A SERVIS ma o tom radi presvedčia. Čistia vraj strojovou rotačnou metódou, ktorá dosahuje vynikajúce výsledky, a preto nemusím mať obavy, že na kobercoch ostanú dajaké stopy i po čistení.

Upozornila ma, že podobné riziko by zrejme hrozilo pri využití extrakčnej metódy čistenia kobercov, ale tej sa A SERVIS LIPKA nevenuje. Bolo rozhodnuté. Ostávalo už len čakať a veriť, že odborníci mi dajú tie dva koberce do poriadku.

Už keď sa dvaja zamestnanci A SERVIS objavili…ako vycistit ogrcany koberec ? - zdravim, stala sa mi doma nehoda .. Bratislava

 

Už keď sa dvaja zamestnanci A SERVIS objavili v našej predsieni a priviezli svoj čistiaci kotúčovvý stroj, vedela som, že to musí dobre dopadnúť. Boli skutočne milí, veľmi pohodoví a nášho zvedavého syna, trochu chlapsky pochválili, že maminke robí určite radosť.

Stroj a páni sa teda pustili do čistenia a od prvých okamihov sa domom začala šíriť príjemná vôňa čistiaceho prostriedku. Po nejakom čase bola obyvačka hotová a muži pokračovali v predsieni. Mala som ohromnú radosť, lebo koberec v izbe ostal krásne čistý, olejové stopy psa a syna úplne zmizli a miestnosť sa rozžiarila. Kdo nám vyčistí koberce Bratislava

Rovnako to dopadlo aj v predsieni, ktorá bola samozrejme poznačená oveľa viac. Stačil ale jediný pohľad a dlhý behúň sa vám prihovoril sviežimi farbami. Čistotou a hebkým povrchom precízne vyčisteného koberca.

Všetečný syn bol zo zvukov a práce toho stroja celkom vo vytŕžení. S úsmevom som ho preto varovala, nech podobnú patáliu nespácha zase len kvôli tomu. Aby tú mašinu mohol opäť vidieť. Páni z A SERVIS LIPKA sa na mojej rade nenápadne, ale dobre pobavili.starostlivosť o KOBERCE Bratislava

Každopádne sa však dobrá vec podarila a obidva koberce obstáli v ťažkej skúške. Nastraženej našim synom a jeho psom. Ak vás nebodaj postretol podobný problém. Či len chcete, aby vaše koberce niekto prebral k životu, využite služby upratovacej spoločnosti A SERVIS LIPKA.

Nepochybujem, že budete s ich prácou spokojní. Zároveň získate, podobne ako my u nás doma. Skvelú adresu pre najlepšie upratovacie služby na trhu. Celkom postačí navštíviť stránku a-servislipka.cz a dozviete sa všetko, čo vás môže zaujímať.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

To Top