Technologie

Frekvenčné meniče Standard a Vector: aký je medzi nimi rozdiel a ktorý si vybrať?

frekvencny menic v810

Frekvenčné meniče si stále vo väčšej miere nachádzajú svoje uplatnenie v rade priemyselných prevádzok. Sú nevyhnutným doplnkom, ak chcete dosiahnuť vyššiu prevádzkovú efektivitu a zároveň mať možnosť naplno využívať potenciál priemyselného elektromotora. Zistite, ktorý frekvenčný menič z ponuky VYBO Electric bude pre vás tou správnou voľbou.

Aby ste prevádzku vášho elektromotora čo najviac zefektívnili, nezaobídete sa bez frekvenčného meniča. Ten je pre niektoré priemyselné procesy priam nevyhnutný. Správne zvolený frekvenčný menič prináša množstvo výhod nielen pre obsluhu ale aj elektromotor samotný. Frekvenčný menič sa pritom postará o to, aby váš elektromotor dosahoval adekvátny výkon bez nadmerného zaťažovania jednotlivých komponentov.

Pred samotným výberom frekvenčného meniča je potrebné zvážiť celý rad prevádzkových špecifík a zladiť ich s vašimi požiadavkami. Pri výbere frekvenčného meniča sa teda nepozerajte nutne iba na jeho výkon ale aj ďalšie parametre, ktoré by sa čo najviac mali približovať vašim špecifickým potrebám resp. vlastnostiam a podmienkam vašej prevádzky.

V ponuke frekvenčných meničov VYBO Electric nájdete dva modelové rady – Standard a Vector. Na ktorý z týchto typov by ste sa pri výbere frekvenčného meniča mali zamerať? Pripravili sme pre vás krátky prehľad základných vlastností.

Ak hľadáte praktický a jednoduchý frekvenčný menič, ktorý je ideálny na bežné aplikácie, zamerajte sa na frekvenčné meniče radu Standard. Ich hlavnou výhodou je mimoriadne jednoduchá montáž a následná konfigurácia. Model A550 je dokonca už od výroby naprogramovaný tak, aby ho bolo možné používať prakticky ihneď po zapojení. V ponuke je aj odolnejšie prevedenie s krytím IP66. Frekvenčný menič Standard A550 dokáže pracovať na výstupnej frekvencii až 400 Hz.

Pre náročnejšie priemyselné použitie sú určené najmodernejšie frekvenčné meniče radu VECTOR V800, ktoré dokážu pracovať na výstupnej frekvencii až 3 200 Hz. Kvalitné spracovanie z nich robí ideálnu voľbu pre rôzne priemyselné procesy. Veľkou výhodou je aj zabudovaná brzdová jednotka, časovač alebo systém bezpečného zastavenia. Ovládanie týchto frekvenčných meničov nie je nijak zložité a už od výroby sú nakonfigurované na základné procesy.

Ak nechcete výber toho správneho frekvenčného meniča nechať na náhodu, určite sa na nás obráťte s vašimi špecifickými požiadavkami.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

To Top