Čištění a úklid

Téměř každá špína jde z koberce dolů

koberce tepování

Při zařizování našeho domu jsme si pořídili koberce, i když jsem chtěl raději podlahy. Věděl jsem, že se hůře udržují čisté, ale vždy mi byly sympatičtější. Ale jednou se nám na něj povedlo vylít pomerančový džus. A to se čistilo opravdu špatně. Respektive to vyčistit nešlo. Manželka se hned pustila do čištění, ale moc úspěchu nesklidila.

Použila i speciální přípravky na čištění koberců, ale ani ty jí nebyly nic moc platné. Skvrna byla sice světlejší, ale stále hodně viditelná. A to ty přípravky byly vážně drahé. Snažil jsem se jí pomoci, ale ani mě se nedařilo, skvrna byla furt hodně vidět. Prostě jsme se museli smířit s tím, že my dva to z toho vyčistit nedokážeme. Usoudili jsme, že bude nejlepší, když si na to najmeme nějakou úklidovou firmu.

Ale…

Ale nevěděli jsme, na koho se obrátit, tak jsme se začali ptát našich známých. A manželčina kamarádka z práce nám doporučila úklidovou firmu koberce tepování, od které si prý nechává čistit koberce už roky. Než jsme jim zavolali, tak jsme si ještě jejich reference ověřili na internetu. A všude, co jsme o nich četli, byly pouze samé kladné ohlasy.

Opravdu, byla to jedna pozitivní recenze za druhou, tak jsme naznali, že to za to bude stát, i když jejich metoda čištění kotoučovým strojem nepatří zrovna k těm nejlevnějším. Zavolal jsem jim a domluvil s nimi termín čištění, kalkulaci a všechny ostatní náležitosti. V daný termín přijeli a pustili se do práce. Po poměrně krátkém čase mi řekli, že už mají hotovo, což mě opravdu příjemně překvapilo, protože jsem čekal, že taková procedura trvá mnohem déle.

A rozhodně…

A rozhodně nemůže být řeč o tom, že by svou práci odbili. Koberce byly krásně vyčištěné a tím, že jsme je neměly ani dlouho, tak vypadaly zase jako úplně nové. A skvrně od guláše nezbyla jediná památka. Ani byste nepoznali, na kterém místě ta skvrna byla, struktura koberce byla na všech místech stejná. Navíc říkali, že po použití jejich chemikálií se špína už nebude tolik usazovat a měli pravdu.

Protože když teď něco dětem spadne na zem, tak to manželka vydrhne bez větších problémů. Takže až budeme zase někdy něco potřebovat, dáme vědět právě jim. Nabízí i podlah, odstranění starého vosku (polymeru) z podlahy a nanesení nové ochranné polymerové vrstvy, strojové čištění čalounění. Realizují denní a pravidelné úklidy domácností, kanceláří, rezidencí či firem.

Provádí také čištění, leštění, mytí oken, mytí výloh a prosklených ploch, a to i ve výškách. Po dohodě čistí i žaluzie, lamely, rolety, a markýzy. Odstraňují nedovolené polepy, reklamní polepy, ochranné fólie, samolepky, banery ze všech prosklených ploch.  A SERVIS LIPKA, s.r.o.

 

 

 

Click to comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

To Top