Čištění a úklid

Když v pronajatém bytě málem zničíte podlahu

Praha čištění litých podlah

Před krátkou dobou jsme se nově nastěhovali do bytu, který jsme si pronajali. Už když jsme byli na prohlídce bytu, zaujala mě podlaha v obýváku. V celém zbytku bytu je totiž plovoucí podlaha, ale v obýváku je podlaha. Která mně osobně připomíná podlahu, kterou jsme měli na základce v tělocvičně. Nicméně když jsme byli podepsat nájemní smlouvu, zjistili jsme, že se jedná podle majitele o nějakou super skvělou renovovanou podlahu. Jejíž cena jde do desetitisíců, možná se blíží i stovce. Takže mi bylo jasné, že i když na první pohled podlaha vypadá tělocvičnově, tak se jedná o něco. Na co budeme muset v obýváku dávat velký pozor. Zpočátku jsem byla opatrná i něco nosit, bála jsem se, že mi to na podlahu spadne. Po nějaké době si můj přítel pořídil v obýváku malý kutilský koutek, okolo na zemi měl plastové podložky, takže jsem si myslela, že se podlaze nemůže nic stát. Bylo to celkem v pohodě dokud jednoho dne nevyráběl novou stoličku, kterou bylo potřeba přelakovat a celá nádoba s lakem mu spadla na zem. Sice spadla na tu plastovou podložku, ale rozstříkla se snad po polovině obýváku.

Bylo…

Bylo to strašné, všude byly doslova „kopečky“ laku a moje panika, co nám na to řekne majitel, byla obrovská. Protože jsme se báli toho, že by nás rovnou vystěhoval, rozhodli jsme se, že se pokusíme podlahu v obýváku sami vyčistit. Pak jsme si ale vzpomněli na hodnotu podlahy a rovnou jsme se rozhodli obrátit se na odborníky. Protože ani jeden z nás jsme s ničím takovým neměli zkušenosti, zapli jsme počítač a začali hledat. Po chvíli hledání jsme narazili na Praha čištění litých podlah, jejichž nabídka služeb byla opravdu široká. Nabízí odstranění plísní, čištění oken, koberců. Ale i pro nás nejdůležitějších podlah! Tedy jsme firmu hned kontaktovali, popsali jsme, co se nám stalo a zda nebude problém podlahu vyčistit. Několikrát jsem zdůrazňovala, že podlaze se nesmí nic stát, že je velice unikátní a je zapotřebí velké opatrnosti. Paní mě několikrát ujistila, že se nemusím bát, že bude vše v pořádku. Domluva byla velmi rychlá, takže během tří dnů jsme mohli pracovníky uvítat právě u nás doma. Musím říct, že když jsem viděla jak připravují různé kartáče a čisticí přípravky, skoro jsem ani nedýchala.

Měla…

Měla jsem strach, že se podlaha poškrábe, ale když mi pán ukázal, že kartáč je ve skutečnosti velice jemný ze speciálních vláken, trošku se mi ulevilo. Mnohem více mi potom ale ulevilo, když jsem viděla, jak při čištění podlahy nánosy laku mizí a vyčištěná podlaha se vzhledem nijak nelišila od té, která lakem znečištění nebyla. Celá akce trvala něco málo přes hodinu a podlaha v obýváku vypadala jako když jsme byli na prohlídce bytu. Byla to pro nás neskutečná úleva. Velice oceňuji vstřícnost pracovníků, kteří mi velice trpělivě vysvětlili, co se na co používá a jak vše funguje, byla jsem totiž pak o moc klidnější. Když mi potom řekli cenu, byla jsem velice mile překvapena, čekala jsem sumu mnohonásobně vyšší. Pokud v budoucnu budu muset řešit ještě nějaké potíže s úklidem, určitě se znovu na obrátím.
A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

To Top