Čištění a úklid

Našel jsem specialisty na kotoučové čištění. Strojové tepování koberců Praha 2

čištění koberců Praha 2

profesionální tepování koberců Praha 2S bytem, který jsem zdědil jsem vlastně žádné plány neměl. Vše se seběhlo tak rychle a nečekaně, že více jak rok prakticky zůstal ve stejné podobě, jak jej teta před svou poslední cestou opustila. Jedná se o nepříliš světlý byt, ale poměrně prostorný a nachází se v širším centru Prahy. Dvě větší místnosti, dále menší poměrně útulná kuchyně a příslušenství s nostalgickým nádechem první republiky.

Byt jsem pouze udržoval…

Velkou výhodu přináší blízký a pečlivě udržovaný park a slušná možnost parkování. Nesmím rovněž zapomenout na příjemný, klidný a travnatý vnitřní dvůr. Jak jsem se zmínil, dosud jsem další osud tohoto bytu neřešil, neboť jsem měl náročnou práci v zahraničí. Tak trochu chaoticky jsem žil jak doma, tak v cizině. Vždyť to známe všichni – pokud nás „bota netlačí,“ necháváme zpravidla okolnostem volný průběh – to obzvláště platí v těchto případech. Byt jsem pouze udržoval v tzv. pohotovostním režimu, takže v něm občas přenocoval kolega nebo nějaký přítel. To vše se mělo brzy změnit… Tyto občasné návštěvy nebo přenocování přátel mne postupně přivedly k zajímavé myšlence, abych konečně s bytem začal něco dělat. Jak rozzářit barvu koberce?

čištění koberců kotoučovým kartáčovacím strojemNa velkou přestavbu a zásadní změnu jsem vůbec nepomýšlel. Spíše mne oslovovala představa zachovat byt v podobě, která byla spojena s lety dávno minulými. Teta žila celý život sama. Nebudu daleko od pravdy, když vyslovím domněnku, že celý bytový prostor zřejmě zůstal zachován v podobě jako v den, kdy se do něho před dávnými lety nastěhovala. Nevědomky mne na to upozornil kolega, když mi po několika dnech strávených v bytě se svojí přítelkyní vracel klíče a tlumočil nadšená slova své partnerky. Prý si připadala jako ve starém romantickém filmu – chyběl pouze již jen Oldřich Nový a jeho Kristián. Čím odstranit zašlapanou špínu z koberce?

Ze začátku…

Jak odstranit letité fleky na koberci?V tom okamžiku mi „blesknul hlavou“ nečekaný nápad. Upravím, či spíše zachovám byt ve stávající podobě. Začnu jej, prostřednictvím sociálních sítí, nabízet turistům jako atraktivní místo spojené s lety dávno minulými. Ze začátku mě to doslova nadchlo, ale časem jsem zjistil, že to nebude vůbec nic snadného. Dodat zpět ztracený lesk nábytku, stěnám, koupelně a zařízení včetně každého detailu, mě stálo více času a peněz, než jsem kdy vůbec tušil. Řeknu to zcela otevřeně a nahlas – kdybych neměl tolik dobrých a spolehlivých přátel, zřejmě by tento sen skončil mezi odloženými…

Vše slušným tempem postupovalo. Padaly na to sice víkendy a dovolené, ale zároveň již byly vidět hmatatelné změny – tedy až na ty koberce. Nejdříve jsem byl přesvědčen, že to zvládnu sám, prostě koupím nějakou chemii, napnu svaly a za pár hodin bude hotovo. Měl jsem štěstí, neboť mne včas od těchto plánů odradil kamarád. Pádným argumentem, který na mne zabral byl fakt, že se jedná v podstatě o cenné koberce, které by měli vyčistit a ošetřit skuteční odborníci. Kamarád mne rovněž upozornil, že bych měl uvažovat o vysoce kvalitní a účinné metodě strojového čištění. Rozhodně nezkoušet metodu extrakční, která se sice často používá, ale výsledek nestojí vůbec za nic! Sám totiž doma něco podobného zažil a rozhodně už nikdy více! Koberec se sice po extrakčním čištění na první pohled tváří, že je čistý. Ve skutečnosti však je pouze mokrý a po vyschnutí zklamaný zákazník čistou plochu neuvidí, ba naopak… Jak prodloužit životnost koberce?

Čištění koberců Praha 2…

profesionální čištění koberců Praha 3Hned mi zároveň poradil, abych zkusil využít služeb úklidové firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o., čištění koberců Praha 2. Nezapomněl mi důrazně připomenout, že jejich kvalitní práci ocenil přímo ve vlastním bytě. Pracovníci A SERVIS LIPKA dávali do pořádku následky extrakčního čištění od jiné firmy, a od té doby vládne naprostá spokojenost. Na webu jsem si ještě – pro jistotu – ověřil jeho slova a již vzápětí zvedl telefon… Byli jsme velmi rychle domluveni a z jejich přístupu jsem měl skvělý pocit. Byli otevření, vstřícní, ochotní a milí. Již při tomto prvním a pro celkový dojem zásadním detailu, se firma prezentovala na velmi vysoké úrovni. Náš termín A SERVIS dodržel do posledního puntíku. Koberce v bytě vyčistili strojovou technologií přesně tak, jak jsme se již při prvním telefonátu domluvili. To, co jsem v bytě nakonec spatřil mne zcela zbavilo obrovského břemene.

Všechny místnosti doslova promlouvaly a byly náhle plné nečekaného světla, svěží vůně a nových zářivých barev. Všechny koberce se postaraly o působivou proměnu nejen každého pokoje, ale bytu jako celku. Teprve nyní se sem zcela vrátila ta jedinečná, originální i když dnes již nostalgická atmosféra dob dávno minulých. Byl jsem na nejvyšší míru spokojen. Zároveň cítil radost ze zjištění, že právě od této chvíle mám po ruce profesionály, kteří mi spolehlivě dokážou pomoci s jakýmkoliv problémem při vyřčení slova pořádný úklid! hloubkové a dezinfekční čištění koberců

Koho poptat na čištění koberců v Praze 6?Mou plnou důvěru mi od té doby úklidová společnost A SERVIS LIPKA potvrdila již mnohokrát. Jsem velmi rád, že vám mohu z tohoto místa jejich služby vřele doporučit. Pevně věřím, že nakonec bude i pro vás tou jedinou, nesporně odbornou a profesionální firmou, která své práci dokonale rozumí.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

To Top