Čištění a úklid

Laickým odstraněním graffiti, se problém zhorší. Profesionální čištění fasád, nátěr proti sprejům Brno

Odstranění Brno, graffiti

Odstranění graffitiPřed časem se nám na fasádě objevilo graffiti. Ale nebyl to žádný obrovský obrazec, spíše takový menší nápis. Přesto to vidět je. A asi si toho nelze nevšimnout. Myslím, že to musí vidět i kolemjdoucí, co jdou po vedlejší ulici. Každopádně se mi to nechtělo řešit. Říkal jsem si, že to není tak výrazné. Sprostý nápis to také nebyl. Takže to nikoho takto pohoršovat nemůže. Jednalo se spíš o nějakou zkratku. Možná o přezdívku vandala. Nějakou dobu jsem to nechal takříkajíc vyhnít. Nechtělo se mi s tím nic dělat. A pak jsem si na tu čmáranici i zvykl. Nebo jsem si to aspoň namlouval. Nemyslím si, že jsem nějaký líný.

Ale když člověk chodí každý den večer z práce domů, nemá moc síly nazbyt. A o víkendu si snažím odpočnout, opravdu se zrelaxovat. A proto se mi nechce řešit žádné problémy. Každopádně jsem se k řešení po čase dokopal. Naťukla mě k tomu sousedka. Spustila monolog, jak je to strašné. Jak to hyzdí celou ulici. A kdovíco ještě. Po pěti minutách této smršti nadávek jsem přestal poslouchat. A namísto toho začal raději vymýšlet, jak se graffiti zbavit. Abych už nemusel tento rozhovor vést znovu. Druhý den jsem zašel do hobby marketu a koupil stejnou fasádní barvu, jaká na domě byla. Taková bledě žlutá.

 

Místo s graffiti jsem přetřel…

antigraffiti nátěr

Místo s graffiti jsem přetřel. Pak to nechal zaschnout a přetřel po druhé. Graffiti však pořád vystupovalo. Tak jsem tento proces zopakoval několikrát. Pak jsem ale zjistil, že tím, jak jsem žlutou barvu navrstvil. Tak vznikl nepravidelný čtverec výrazně tmavší žluté, než je zbytek fasády. A k tomu všemu graffiti stále prosvítalo. Sice už ne tak výrazně, ale pořád bylo vidět. Už jsem byl zoufalý. Ale zkusil jsem ještě otevřít internet. Jestli by mi tam nějaká firma nepomohla. A naštěstí jo! Zavolal jsem úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., která se zabývá právě službami odstraňování graffiti a preventivním programem proti vandalům. Pracovníci naštěstí přijeli brzo poté, co jsem jim volal. A v podstatě se postupovalo tak, že se graffiti zeslabí co nejvíce a poté přetře danou fasádní barvou.

Zamalovat graffiti ihned a neodstraňovat ho, nepřináší dobrý výsledek. Graffiti totiž většinou prostupuje a jsou vidět jeho původní kontury a na přetřené omítce to vytváří nevzhledné mapy. Což mi před mým pokusem o odstranění graffiti nedošlo. Nejlepší prevence před vandalismem tohoto typu je nechat si nanést na povrch antigraffiti ochranu. Ta pak zajistí následné odstranění graffiti vždy se sto procentním výsledkem. Společnost A SERVIS vyvinula speciální preventivní systém, který bojuje proti opětovným zásahům sprejerů. Ochranný nátěr, takzvaný AGO, zjednodušeně funguje tak, že je to ochranný film. Ten pak zabrání vsáknutí spreje vandala do struktury omítky. A pracovníci Odstranění Brno, graffiti, pak v rámci jejich servisu zdarma odstraní a znovu nanesou novou vrstvu ochranného AGO nátěru. Tedy v případě, že by se znovu objevilo na domě graffiti.

 

Click to comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

To Top