Mytí oken

Leštenie okien suchou metódou

okna ako nové

Jedna z mojich najneobľúbenejších prác je umývanie okien. Asi preto, že mi to veľmi nejde. Strávim s tým strašne veľa času a rovnako potom na sklách vystúpia také akoby pavúčie siete zo zaschnutých kvapiek vody. Ale samozrejme aj tak okná pravedelne umývam. Za každým umývaním ma uteší myšlienka, že zase uplynie nejaká doba, než sa k tejto činnosti budem musieť vrátiť. Lenže naposledy sa to trochu zvrtlo…

 

 

Okná som práve doumývala a susedka mi priniesla jahody z ich záhrady, takže som sa pustila do varenia marmelády. Vzala som si tlakový hrniec a dala ovocie variť. Medzitým na mňa znovu zazvonila susedka, chcela ešte poklebetiť. Prebrali sme všetko možné a potom hovorí, že mi možno budúci týždeň ešte donesie ďalšie jahody, pokiaľ budú. To mi pripomenulo marmeládu, ktorá sa varila v tlakovom hrnci. So susedkou som sa rýchlo rozlúčila a ponáhľala sa do kuchyne. Tam už bolo božie dopustenie. Hrniec vybuchol. Marmeláda sa rozprskla po kuchyni a najviac to odniesli okná.

 

 

Pustila som sa do upratovania, ale k umývaniu okien som už znova silu nemala. Spomenula som si, že mi kolegyňa z práce nedávno hovorila o firme, ktorá im zaisťuje umývanie okien. Požiadala som ju o kontakt a zavolala som si firmu, okná umývanie. Príjemne ma prekvapilo, že boli ochotní prísť už hneď druhý deň. Bez problémov z okien odstránili zaschnutú marmeládu. Umyli sklá saponátom a vodou a zotreli ich gumovou stierkou. Chvíľu počkali, než okná uschnú úplne, a potom sa pustili do leštenia. Leštiť okná bez leštidla a na sucho som videla prvýkrát. Bola som veľmi zvedavá na výsledok a ten bol parádny. Stopercentne čisté okná bez mojich pavúčích sietí. Naozaj ma nadchli a to až tak, že som si ich na budúce umývanie zavolala znovu.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

To Top