Čištení koberců

Maléry a nehody. Jak na skvrny a fleky.  Tepování sedaček a čištění koberců Brno

Tepovanie kobercov SR

V naší firmě A SERVIS LIPKA, s.r.o. se věnujeme různým úklidovým službám. Zde bychom se chtěli zaměřit na naši metodu čištění koberců. Nejlepší bude ukázat to na příkladu. Naposledy jsme navštívil byt mladé ženy, která měla koberec v obývacím pokoji špinavý od regenerační masky na vlasy. A protože maska byla modré barvy a koberec byl světlý, byla skvrna velmi viditelná.

Modrá pohroma na světlém koberci

Klientka se to nejdříve snažila vyčistit sama. Ale když viděla, že nic  nefunguje, nechala to radši být. Bála se, aby si špatným čištěním koberec poničila. Zkoušela na to totiž všechny čisticí prostředky, které měla. Žádný nezabíral a drhnout to ledabylým kartáčem by určitě nebylo vhodné. Mohla by se tak poničit struktura koberce. A tak hledala na internetu podle recenzí firmu, která by nepoužívala extrakční metodu čištění. S ní měla už špatné zkušenosti její kamarádka.

Osvědčený postup čištění

U nás v Tepování koberců Brno, realizujeme kvalitní a precizní strojové čištění koberců za použití profesionální chemie a kotoučového stroje. Naše postupy se mírně liší v závislosti na znečištění a druhu koberce, ale generální vyčištění koberců strojovou metodou má většinou velice podobný postup. Ten se skládá z následujících kroků. Nejprve naneseme kvalitní chemii, která koberec nejen vyčistí, ale také vydezinfikuje a zbaví jej roztočů a alergenů. Aby došlo k maximálnímu účinku, je třeba ji nechat chvíli působit. Poté přichází na řadu kartáčování koberce kotoučovým strojem, který zajistí zbavení struktury koberce nečistot.

Kotoučový stroj: Silný, ale šetrný

I pokud máte na koberci zatvrdlé nečistoty, není třeba mít obavy z porušení vláken koberce. Kotoučový stroj je nejen velice účinný, ale i šetrný. Jeho štětinky se postarají o to, že nerozeznáte důkladněji drhnutou část koberce. Je ovšem třeba dodat, že tato metoda je časově náročnější, protože chemie se potřebuje dostat opravdu do hloubky koberce. Takže kartáčování strojem trvá někdy déle, ale zato vždy koberec vyčistí. Někdy je i potřeba, aby čištění probíhalo na dvakrát, protože by se zaráz nemělo kartáčovat i přespříliš dlouho, aby nedošlo k poničení koberce.

Nejlepší výsledky

Samotné čištění sice trvá déle, než je tomu třeba u extrakční metody čištění, ale dosahuje lepších výsledků. Ale hlavně veškeré nečistoty a vlhkost potom vysaje náš třímotorový vysavač, takže poté máte koberec prakticky suchý. Nemusíte tak čekat několik hodin, než na něj můžete znovu vstoupit, jak je tomu právě u extrakční metody. Proto realizujeme čištění výhradně pomocí strojové metody, kterou koberec vyčistíte, ale nezničíte.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

To Top