Mytí oken

Než jsme se nastěhovali, bylo potřeba se co nejrychleji poprat s několika věcmi najednou.

Mytí oken Brno

Jako studenti…

Jako studenti jsme s mým přítelem moc peněz neměli. Poznali jsme se v prváku na přednášce z ekonomiky a od té doby jsme spolu. Bydleli jsme na internátu, ale nedávno jsme si rozhodli, že se spolu odstěhujeme někam, kde bude větší klid. Museli jsme ale hodně vybírat, jelikož peněz opravdu nebylo nazbyt a zároveň jsme chtěli bydlet blízko školy. Trvalo nám asi půl roku, než jsme našli byt ve velmi pěkné lokalitě. Mělo to ale háček. Ten byt již nebyl delší dobu obýván. Mělo to svůj důvod. Sousedi nám řekli, že tam dřív bydlela jedna stará paní, která neměla již žádné příbuzné a svou lásku vkládala do koček. Tato paní se sotva postarala o sebe, natož pak o své kočky. V tom bytě jich měla údajně kolem desíti. Podotýkám, že je to byt 1 + kk. Ale i tak, deset koček v bytě je opravdu hodně.

Úmysly…

Úmysly měla jistě ty nejlepší a prý to byla milá paní, ale nebylo v její moci, aby denně kolem koček uklízela a podobně. Byla ráda, když je vůbec ze svého důchodu mohla nakrmit. Když se jí snažili lidé okolo pomoci, třeba tím, že některým kočičkám najdou nový domov, nechtěla vůbec o tom slyšel. Byly jako její děti. Po nějakém čase se z bytu začal linout velmi nevábný odér a lidé si začali stěžovat. Paní brzy nato zemřela. Kočky se následně pochytaly a odvezly do útulku a místní se snažili alespoň trochu zredukovat ten nepořádek, aby se jim alespoň trochu lépe v domě žilo. O ten byt dlouho nikdo neměl zájem a zůstával tedy prázdný.Když jsme jej objevili, sami jsme si říkali, jestli to máme zapotřebí. Nakonec jsme ale usoudili, že po pořádném úklidu a větrání to bude skvělé bydlení. Byt byl zašedlý, koberce byly již vyhozené, ale podlaha byla v některých místech prohnilá. Všimli jsme si plísní a přes okna jsme neviděli ven. Spousta věcí tam byla nefunkční. Vyházeli jsme veškerý nábytek a zkusili jsme zbrousit podlahu, což nakonec docela pomohlo. Nalíčili jsme zdi, ale plísně jsme se bohužel nezbavili.

 

Zprovoznili jsme…

Zprovoznili jsme koupelnu a pak si řekli, že raději někoho na ten úklid najmeme. Zabíralo nám to spoustu času, a my se dostatečně nestíhali připravovat na zkoušky a chodit do práce. Na internetu jsme objevili firmu  Mytí oken Brno. Zaujali nás od první chvíle, jelikož měli velice široký záběr působnosti a lidé na diskuzních fórech si je velice chválili. Rozhodli jsme se, že si od nich necháme umýt ta neskutečně špinavá okna a necháme jim na starosti i ty plísně.Udělali jsme moc dobře. Plísně po jejich zásahu a našem pravidelném větrání úplně zmizely. Okna jsem jim vůbec nezáviděla, protože to byla ještě taková ta dělená s malými skleněnými tabulemi. Leštili za pomoci bavlněného hadru, bez jakýchkoliv lešticích přípravku a svedli to opravdu moc pěkně. Cena byla sice o něco vyšší, než jsme našli u jiných firem v okolí, ale rozhodně nelitujeme. Jejich práce je dokonalá i po pěti měsících, co v tomto bytě žijeme. Takže se investice vyplatila. A SERVIS LIPKA, s. r. o.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

To Top