Čištění a úklid

Díky nátěru i vaše fasáda může opět vypadat jako nová

plíseň v domácnosti neobjeví

Čištění fasád rozhodně není lehkou a příjemnou záležitostí, a to hlavně i v případě, že se vám na ní udělala plíseň. V tomto případě už nemá vůbec cenu se o cokoli pokoušet na vlastní pěst a je hned nejlepší se rovnou obrátit na nějaké odborníky. A těmi jsou zaměstnanci z úklidové firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Dnes prakticky na všech zateplených fasádách se asi cca po 6 letech objevují na severních a západních stranách fleky mapy černých plísní, které vypadají jako nečistoty a usazený prach. A většinou po deseti letech se plíseň udělá prakticky každému. Což je rozhodně nevýhodou. Nám se plíseň udělala na fasádě našeho kadeřnického salonu.

A nejlepším…

A nejlepším řešením, jak se plísní zbavit, je revoluční nátěr  – nátěr proti plísním. Antimikrobiální působení LSG je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. Již velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení.

Na povrchu chráněném nátěrem nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky šanci přežít. Pro buňky vyšších organismů je 100% bezpečný. Po zaschnutí má povrch tvořený nátěrem iontový náboj. Který při přiblížení buňky mikroorganismu začne vytvářet s důležitými ionty v buněčné stěně mikroorganismu iontové můstky. Touto interakcí dochází k oslabení pevnosti buněčné stěny mikroorganismu na úroveň, kdy už není schopná udržet nitrobuněčný tlak.

V tento…

V tento okamžik dochází k protržení buněčné stěny. Díky tomu LSG trvale chrání sebe a tím i ošetřený povrch proti napadení mikroorganismy. Působení zároveň není reaktivní. Takže nedochází ke snížení aktivity v exponovaných místech. Přípravky LSG neobsahují toxické látky, těkavé polutanty, organické rozpouštědla, kovy nebo nanočástice a jejich efektivita je po zaschnutí okamžitá bez potřeby UV záření.

Ošetřené povrchy jsou při tom odolné dešti, vlhkosti, UV záření, většině desinfekčních prostředků a jsou omyvatelné se zvýšenou otěruvzdorností. Přípravky jsou ekologické s trvalou funkcí. Aplikační jednoduchost, cena, snadná údržba a široké spektrum možností užití činí z přípravků LSG moderní a efektivní řešení v ochraně proti napadení plísněmi, bakteriemi, houbami nebo kvasinkami.

A díky tomu už máme skutečně klid. A když jsme viděli, co všechno plíseň obnáší a rozhodli jsme se si ten nátěr dát i do interiéru naší budovy. Takto máme totiž jistotu, že se nám plíseň v domácnosti neobjeví. A vám doporučuji, abyste udělali to samé. Protože věřím, že o problémy s plísněmi určitě nestojíte.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

To Top