Odstranění plísně

Bývanie v zrekonštruovanom byte je príjemné, ale nesmú pri tom byť plesne. Čistenie plesní Topolčany

Možno, že sa s tým už niektorí z vás stretli. Nasťahovali ste sa do bytu, ktorý ste sa rozhodli úplne zrekonštruovať, a nakoniec vám to prinieslo viac problémov ako výhod. My sme sa s manželkou a deťmi nasťahovali do bytu 3 + 1 loggia pri kuchyni. Kuchyňa sa nám zdala na toľko ľudí v byte pomerne malá, a preto sme sa ju rozhodli lodžiu spojiť.

Komplikácie v podobe plesne

V miestach, kde bola lodžia, sme inštalovali nový radiátor. A potom to všetko začalo. Stena medzi oknom a radiátorom bola neustále mokrá a po čase už sa tam objavili aj plesne. Vyzeralo to veľa nevábne. Manžel, ktorý si väčšinou vie v takýchto situáciách rady a je veľmi zručný, zrazu nevedel, čo robiť. Obvyklé spôsoby, ako sa zbaviť plesní – teda nastriekať na ňu nejaký prípravok nám nezaberali a situácia sa len zhoršovala.

Nepozvaný hosť nechcel odísť

Keď už sa nám to zdalo byť naozaj neúnosné, oslovili sme firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., efektívne odstrániť pleseň, ktorá má dobré referencie ako odstrániť pleseň. S techniky tejto firmy sme prišli na to, že tým, ako v byte žijeme, si vlastne všetky problémy s plesňami sami spôsobujeme a zhoršujeme ich. Málo sme topili – predovšetkým v inkriminovanom mieste lodžie, vetrali sme strašne málo. Navyše sme stále len varili a vznikajúce vodné pary neodvetrávali. Nie je divu, že stena vlhla.

Vyhnali ho až odborníci

Takémuto správaniu sme urobili prietrž, v byte sa začalo vetrať, primerane kúriť a zvykla som si používať digestor. Zmena, ktorá v kuchyni prebehla, bola neuveriteľná. Plesne síce nezmizli všetky, ale ich počet sa výrazne zredukoval. Samozrejme, že bol problém aj v tom, že steny lodžie boli chladné, ale s tým už si poradili technici. Keď sa pustili do likvidácie plesní kefami, kyslou chémiou a dezinfekčným prostriedkom, nemali už vôbec šancu. Natretie steny náterom LSG proti plesniam suchý stav steny ešte poistilo.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

To Top