Čištění a úklid

Nejlepší kvalita na trhu

Čištění zateplené fasády Ústí nad Labem

Pracuji v obchodě s videohrami, kde máme všechny možné hry na všechny možné herní konzoly a tak podobně. A náš obchod je hned u silnice, takže se naše fasáda poměrně snadno zašpiní. A největší problém je, že se na ní dokonce udělala i plíseň. Nebylo to sice zatím moc rozlezlé, ale i tak to muselo samozřejmě zmizet, protože pak by to mohla být opravdu katastrofa. A tak jsem si o plísních a jejich tvorbě začala něco zjišťovat.

A našla jsem docela zajímavé informace. Plíseň se tvoří hlavně na zateplených fasádách a problém spočívá v tom, že na polystyrénu je na mřížce a lepidle jemně strukturovaná omítka cca 2,5 milimetrů a to je jeden z hlavních problémů. Na severní, či západní straně nikdy nesvítí tolik slunce. Tato vlhkost vytvořená na těchto stranách fasády se tedy nemůže přirozeně vsakovat do hloubky, tak jako i klasické omítky.

Která…

Která má cca 2-3 centimetry a ještě je pod ní materiál  – třeba tvárnice, cihly, siporex, a další, který si umí vlhkost nasát, a potom ji v příznivých podmínkách vydýchat. Teplo, vítr, mráz a atd. A pokud je tato jemně strukturovaná omítka stále vlhká, tak se zákonitě objeví plísně. A stejně snadno vám může plíseň vzniknout i v interiéru.  Naštěstí se o vše postarala Čištění zateplené fasády Ústí nad Labem.

Po odstranění nečistot a biotického napadení poté dali nátěr LSG proti plísním přímo na stávající povrchy, které pak trvale chrání proti opětovnému výskytu plísní, bakterií, hub, kvasinek a řas. Po zaschnutí se tak vytvoří omyvatelný transparentní difúzně otevřený povrch odolný povětrnostním vlivům i UV záření.

LSG…

LSG je taky aplikovatelný na vápenocementové omítky, dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy, betony, keramické obklady a podobné materiály. Někdy se stane, že je plíseň velice rozšířená, tak je třeba, aby byla zeď nejdříve mechanicky ošetřit a poté dát nový nátěr a až poté dát protiplísňový nátěr LSG. S LSG mám opravdu ty nejlepší zkušenosti, od té doby s plísněmi nemáme žádné problémy a věřím, že je na několik let ani mít nebudeme.

Na tento nátěr je skutečně spolehnutí. Tato firma navíc nabízí i odstraňování graffiti, mytí oken a výloh, a to i ve výškách, čištění koberců a podlah. Takže je vidět, že má firma opravdu široké pole působnosti. A jejich služby mi přijdou i za rozumnou cenu. Je sice vyšší, ale pořád dostupná, takže je stále přijatelná. Navíc člověk nemůže očekávat, že kvalita bude zadarmo. A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

To Top