Čištění a úklid

Neumožněte vlhkosti pronikat do stěn, chraňte je LSG nátěrem

Jak odstranit plíseň Praha 3

Sousedům, kteří bydlí v poschodí nad námi, začala prosakovat trubka ve stěně. Nevím, jak to vypadá u nich, ale u nás začaly nepatrně vlhnout stěny a po určité době se na stěně objevila plíseň. Zašel jsem za sousedem a ptal se ho, jestli už prosakování trubky řešil, ale nedalo se s ním moc mluvit. Řekl mi, ať se starám o své věci a jeho ať neotravuju. Když jsem se mu zmínil o plísni, zabouchl mi před nosem dveře.

Plíseň v domácnosti: postup, jak se jí účinně zbavit

Nakonec se zdá, že s tím přece jenom něco udělal, ale není to spolehlivý člověk, nedá se mu moc důvěřovat. Je vidět, že šetří, na čem se dá a nepochybuji o tom, že v tomto případě zvolil jedno z nejlevnějších řešení, které nebude mít dlouhé trvání. Protože s ním nebyla řeč, museli jsme se sami postarat o to, abychom se plísní zbavili a podnikli nějaké opatření. Zkoušeli jsme plíseň odstranit sami, ale bez výsledku, všechny rady buď selhali, nebo jejich účinnosti byla krátkodobá, naše snaha jak odstranit plíseň byla stále bezzubá a bez reálného úspěchu.

Každá pátá domácnost v Česku bojuje s plísní

Proto jsme si dojednali schůzku…

Bílá plíseň na stěně

Proto jsme si dojednali schůzku s techniky z firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o. Ukázali jsme jim stěnu a vysvětlili jim naši situaci. Uznali, že původcem plísní bude náš soused, ale také nám řekli, že nejlepší by bylo zajistit, aby od souseda voda už neprosakovala. Jelikož to ale nebylo v našich silách, doporučili nám často větrat, ať k tomu všemu ještě nepřidáváme kondenzační vlhkost vzniklou užíváním bytu.

Plísně na stěnách zlikvidujte rychle a trvale, jsou zdraví nebezpečné

Pustili se do likvidace plísně, provedli to poctivě a důkladně. Stěnu i vodorovné povrchy navíc ošetřili speciální dezinfekcí. Dále jsme se domluvili na nanesení LSG nátěru. Ten naši situaci nemůže vyřešit úplně, ale minimalizuje vlhkost, co jen to půjde. Nátěr dokáže zajistit, aby do stěny nepronikala vlhkost a vlhkost již ve stěně obsaženou zase spolehlivě propustí ven. Budeme se tak snažit udržet stěnu co nejvíce suchou. Prozatím se nám plísně znovu neobjevily a vypadá to, že nám LSG nátěr funguje dostatečně. Snad to tak bude pokračovat i dále. Jak odstranit plíseň.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

To Top