Čištění a úklid

Nevzdávejte se svých snů.

Čištění oken

Vždycky jsem toužila mít takový ten typický anglický cottage house z přírodního zdiva. Jenže jsme koupili katalogový energeticky úsporný dům na klíč z pórobetonových tvárnic. Nakonec jsme přistoupili k tomu, aby se alespoň obložil kamenem. Občas bylo nutné něco přiříznout. Takže prachu bylo všude až až. Tehdy jsem to nedomyslela a nezakryla okna. Tudíž byla po této akci pěkně špinavá a zanesená prachem. Už při samotné představě Čištění oken, se mi dělalo špatně. Proto jsem to vzdala ještě před bojem.

Místo toho jsme se obrátili na firmu, o které jsme se na internetu dozvěděli mnoho hezkých věcí, a nejen na jejich stránkách jsme našli jejich ověřené postupy mytí oken. Spousta jejich zákazníků se takto podělila o zkušenosti s touto společností. Stálo tam například, že pro kvalitní provedení mytí oken je vždy důležité perfektně umýt celou plochu okna včetně jeho rámů a parapetů.

Technologie…

Technologie mytí oken spočívá v pečlivém provedení čistým rozmývacím nástrojem a následným důkladným setřením skleněné plochy pomocí stěrky s kvalitní gumou.Po proschnutí umyté plochy pracovníci provedou leštění na sucho čistou bavlněnou plenou. Díky obrovským dlouholetým zkušenostem je vždy realizována vlastní kvalitní technologie tzv. triku suchého leštění. Pro zásadní firemní důraz na kvalitu provádění úklidových služeb proto nikdy pracovníci nepoužívají leštící přípravky.

I když je to určitě fyzicky náročnější postup. Okna vyleští pouze na sucho a tím je zaručeno, že zůstanou déle čistá. Společnost má spolehlivě ověřeno, že při použití leštících přípravků za mokra, jsou po krátkém čase vidět na oknech esteticky nepřijatelné šmouhy a tahy leštění. Při vlastním mytí skleněných ploch proto nesmí zůstat na oknech ani žádné zbytky starého leštidla.

Hrozilo…

Hrozilo by totiž reálné nebezpečí, že i staré leštidlo za čas vlivem povětrnostních podmínek vystoupí a jsou viditelné nevzhledné stopy a mapy po leštění. Pokud je okno silně znečištěno například od stavebních prací. Provádí takové čištění za pomoci korundových žiletek, které mají deset centimetrů dlouhou plochu. Díky této ploše nepoškrábou a nepoškodí okenní plochu a důkladně ji očistí od zatvrdlých nečistot.

Jejich postup jsme si vyzkoušeli na vlastní kůži a nebylo to nic lehkého. Proto jsem ráda, že k nám jezdí pravidelně a já se tak nemusím této otravné činnosti více věnovat. Navíc při své první návštěvě aplikovali na okna nanoimpregnaci, která zajišťuje krásný vzhled oken po mnohem delší dobu, než je obvyklé. Protože nečistoty se na povrch oken nelepí a jednoduše je spláchne déšť nebo se dají krásně smýt vodou. A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

To Top