Čištění a úklid

Než koberec vyhodíte, zkuste si ho nechat vyčistit

koberce čištění Praha 9

Jednou jsme odjížděli s manželem na dovolenou, která měla trvat několik týdnů. Když jsme tak balili poslední věci a už skoro odcházeli z bytu, tak jsme kontrolovali. Jestli jsme všechno vypli a zavřeli a vypadalo to, že ano. Lednice byla prázdná, okna zavřená, voda vyplá. A ani nevím jak, ale napadlo nás, že bude nejlepší u nás v bytě vypnout i elektřinu, když už jsme všechno zkontrolovali několikrát. Ovšem jsme to úplně nedomysleli a po návratu domů nás čekalo obrovské překvapení v podobě vyteklého mrazáku. Ano, tak daleko jsme se ve svých úvahách nedostali a úplně jsme zapomněli. Že jsme měli v mrazáku několik krabiček s lesním ovocem a špenát. V tom stresu nás nenapadlo, že vlastně mrazák funguje na elektřinu. Samozřejmě to všechno vyteklo na náš koberec a za těch pár týdnů to tam naprosto dokonale zaschlo. Já jsem v afektu byla hned rozhodnutá koberec celý vyhodit, ale manžel říkal, že by bylo lepší koberec zkusit nechat vyčistit. Řekla jsem mu, že klidně, ale že já to dělat nebudu. Tedy jsme se rozhodli, že objednáme nějakou úklidovou firmu, která by se tohoto úkolu zhostila.

Na…

Na internetu nás zaujala úklidová firma koberce čištění Praha 9. Podle toho, co psali na svých internetových stránkách to vypadalo. Že tato firma vyvinula a zdokonalila podle svého nějakou metodu čištění koberců, která slibovala zázraky. Jmenovalo se to kotoučová strojová metoda, která měla spočívat ve využití stroje s hustým kartáčem pomocí kterého se zapracovává do koberce speciální čisticí chemie. Která se dostává až k samému kořenu vlákna koberce, tedy celá struktura koberce je po tomto čištění kompletně čistá. Dokonce zbaví koberec prachu, roztočů a všeho možného, co by se mohlo v koberci nacházet. Jediné, co nás na tom celém zaráželo byla ta cena. Protože jsme tak nějak doufali, že nechat si koberec vyčistit bude výrazně levnější, než někde nějaký ve výprodeji koupit. A tak jsme hledali dál a našli jsme další firmy, které ale nabízely pouze extrakční metodu čištění, ale samy už o ní nic dál neuváděli. A když jsme hledali dál a dál, tak jsme zjistili, že extrakční metoda nejspíš není tak kvalitní. Protože chemie zde není do koberce zapracována, ale působí pouze povrchově a tak tedy často nedojde k úplnému vyčištění koberců. Chvíli jsme váhali, ale nakonec jsme se rozhodli zvolit dražší variantu, tedy strojovou kotoučovou metodu nabízenou firmou.

A…

A musím říct, že jsme dobře udělali! Když k nám přijeli pracovníci, tak jsme celý proces viděli na vlastní oči. Jak kartáčovali koberec tak dlouho, dokud nebyl dokonale čistý a ten výsledek byl naprosto dechberoucí. Nikde nebyl jediný flek, koberec byl krásně huňatý, provzdušněný, naprosto zářil čistotou. Nakonec jsme zjistili, že ta barva, kterou měl, už nebyla úplně jeho původní barva. Jen naše oči už si na tu „špínu“ zvykly, ostatně vysavačem koberec nevyčistíte, že. Po odchodu pracovníků A SERVIS se nás i naši známí ptali, zda máme koberec nový, bylo opravdu těžké uvěřit tomu. Že takto dokonale čistý koberec není nový, ale je „pouze“ vyčištěný. Tímto děkuji pracovníkům A SERVIS za skvěle odvedenou práci a všem tuto firmu doporučuji. A sama za sebe musím říci, že za kvalitu se rozhodně vyplatí si připlatit.
A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

To Top