Čištění podlah

Odstranění černých gumových šmouh. Strojní čištění, voskování podlah. Impregnace Praha

Strojové čištění Brno

Přestože…

Přestože jsou podlahy praktičtější než koberce z hlediska jejich udržování, tak i tak je potřeba jim věnovat určitou péči. A nečistit je levnými přípravky nebo metodami, pokud si je nechcete zničit. Podlahy jsou totiž náchylné na poškrábání, takže pokud je budete drhnout ledabylým kartáčem, nemůže to dobře dopadnout. Toho si byli vědomi i jedni z našich zákazníků, protože než by se raději pustili do čištění podlah sami, vyhledali naši pomoc naši firmy Strojové čištění Brno. A v jejich případě to bylo obzvlášť moudré rozhodnutí, protože šlo o čištění zaschlého lepidla. Slečna si vyráběla šperkovnici podle nějakého videa, ale lepidlem se jí při výrobě povedlo zašpinit podlahu. A ať na to s přítelem zkoušeli vše možné, nešlo to dolů. Což nás upřímně moc nepřekvapilo. Takže se s čištěním obrátili na nás. A náš kotoučový stroj a chemie si s tím dokázali poradit.

 

Po první…

Po první chemii lepidlo nechtělo úplně povolit, ale pod druhou už ano. V tomto případě je kvalitní chemie pro čištění klíčová, žádné levné nekvalitní prostředky nemohou podlahu kvalitně a šetrně vyčistit. Pro podlahu je důležité, aby chemie byla co nejšetrnější a splnila požadovaný cíl. Naše úklidová firma k hloubkovému čištění podlah používá vždy zásaditou chemii. V některých případech používáme kyselou chemii, ale to jen při čištění podlah po stavebních činnostech a rekonstrukcích. Kyselá chemie je totiž velmi agresivní. Ale za to zase dokonale odstraní z povrchu podlah veškeré vápenaté a cementové závoje, zbytky stavebních nečistot a povlaků. Pro jiné čištění ji nelze použít a nedá se použít ani při čištění po stavebních pracích v případě přírodních a kamenných podlah, protože v těchto případech je zapotřebí šetrného materiálu, což je právě chemie zásaditá.

 

Po čištění…

Po čištění podlah je vždy dobré je zakonzervovat nanesením flotace, což je průmyslový polymer, jednoduše řečeno voskování podlahy. Proto to vždy našim zákazníkům doporučujeme. Tímto způsobem se zajistí, že již nedojde k hlubšímu znečištění dřevěné podlahy. Na podlahu dáváme převážně pololesklý vosk, tento vosk máme dlouhodobě osvědčený a máme s ním výborné zkušenosti. Vosk musíme do podlahy vetřít dvakrát až třikrát, tak aby se vytvořila kompaktní vrstva, která zajistí podlaze pružnost, elasticitu, protiskluzový efekt. Díky tomu vaše podlaha nebude jen dlouho čistá a krásná, ale je díky protiskluzovému efektu vytváří bezpečnější prostředí a snižuje hrozbu uklouznutí, protože to znáte sami, ponožky a mnohdy i papuče mohou na hladkých parketách klouzat. Proto voskování podlah považujeme za důležité. A SERVIS LIPKA, s. r. o.

 

Click to comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

To Top