Odstranění plísně

Ovlyvnite výskyt plesní vetraním. Odstránenie plesní Martin

Ako postupovať pri odstránení plesne

Aby sme ušetrili peniaze za vykurovanie domu, zainvestovali sme do zateplenia a plastových okien. Úsporu bolo poznať rýchlo, ale nieslo to so sebou aj negatíva. V kúpeľni a kuchyni sa nám začali množiť plesne. Vyzeralo to hrozne – čierna pleseň na stene. A nemohli sme ju nijako odstrániť. Žiadne protiplesňové prostriedky z drogérií nezaberali. Kuchyňa a kúpeľňa vyzerali príšerne, páchli zatuchlinou a navyše sme sa začali obávať o zdravie nás a predovšetkým našich detí, pretože organizmus detí je na plesne oveľa citlivejšie.

Na pomoc sme zavolali odborníkov

Nechceli sme čakať, až sa u detí vyvinie nejaká alergia alebo ešte horšie nejaké vážne ochorenie. Neotáľali sme a prizvali si firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., ako postupovať pri odstránení plesne, aby nám jej zamestnanci poradili a vyriešili naši tiesnivú situáciu, ako odstrániť pleseň.

Zamestnanci firmy sa dôkladne oboznámili s naším problémom a prišli s dobrou správou. Vlhkosť, ktorá spôsobuje plesne, nie je v stavebných konštrukciách, ale vzniká kondenzačná vlhkosťou. Tú spôsobujeme zlým vetraním, varením, sušením bielizne, dýchaním atď. Takže sme sa nemuseli uchyľovať k stavebným zásahom, stačilo upraviť niektoré naše zvyky, nechať odstrániť plesne a aplikovať LSG náter, ktorý zabráni prestupovanie vlhkosti do múrov.

Odstránenie plesní je zložitý postup

Začali sme používať pri varení digestor a viac vetrať. Boli sme poučení, že oveľa lepšie je vetrať jednorázovo prievanom než mať celý deň pootvorenú ventiláciu, pretože ak pri tom ešte kúrime, tak vyhadzujeme peniaze von oknom. Odstraňovanie plesní bolo celkom zložité, dali si na tom záležať. Nenapadlo by mi, že je potrebné postupovať tak starostlivo. Mali sme z toho ale dobrý pocit, vedeli sme iste, že sú odstránené aj neviditeľné plesňové spóry. Nanášanie LSG náteru už prebehlo relatívne rýchlo. Pôsobí veľmi spoľahlivo, s plesňami sme sa rozlúčili a už sa u nás neobjavujú.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

To Top