Čištění a úklid

Perfektne čisté podlahové krytiny

čistenie podláh

Po celkovej rekonštrukcii knižnice som sa rozhodol investovať aj do údržby podlahovej krytiny.

Rekonštrukcia nebola lacnou záležitosťou, zakúpiť novú podlahovú krytinu mi vyhovorila moja známa s tým, že mi dá tip na 100 % profesionálnu firmu, ktorá mi pomôže vyčistiť koberce, namiesto toho aby som kupoval nové. Budem vraj spokojný a ešte ušetrím. Neveril som a našiel si adresu odporúčanej. Poviem Vám že sa špecializujú nielen na čistenie kobercov, podláh ale aj na voskovanie podláh.

Na stránkach tejto spoločnosti som vyhľadal potrebné informácie a potom to išlo ráz na ráz. Jeden telefón a mám dohodnutý termín na čistenie koberca. Aké jednoduché.

Pracovníci si doviezli rôzne typy strojov a pustili sa do práce.

Koberce sú v každej čitateľskej miestnosti knižnice, ale aj v miestnosti požičiavania kníh, kde je koberec naozaj veľmi znečistený. Neveril som, že si s týmto kobercom ich mašinky poradia. Na tak zašliapané nečistoty nestačí žiadna chémia ani žiadny akokoľvek silný stroj.

A veľmi som sa pomýlil. Silný kotúčový stroj pomocou rotačných kief aplikujú značkovú a veľmi účinnú kozmetiku do koberca do tej doby, než odstráni všetky nečistoty. Kozmetická chémia zlikviduje nečistoty ale aj alergény a baktérie. Dezinfikuje a prevonia koberec a celú miestnosť. Nakoniec vysokotlakový vysávač skoro do sucha vysaje vlhkosť a všetku nečistotu, alergény a roztoče.

Celkový vzhľad a oživenie kobercov bolo poznať na prvý pohľad a príjemná vôňa čistiacej chémie sa šírila celou knižnicou. Snáď najviac ma zaskočilo to, že vyčistené koberce nejavili známky prílišného namočenia.

Perfektný tím a skvele odvedená práca bola vidieť za nimi.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

To Top