Čištění a úklid

Perfektne čisté podlahové krytiny

co dělat s podlahami

Po celkovej rekonštrukcii knižnice som sa rozhodol investovať aj do údržby podlahovej krytiny.

Rekonštrukcia nebola lacnou záležitosťou, zakúpiť novú podlahovú krytinu mi vyhovorila moja známa s tým, že mi dá tip na 100 % profesionálnu firmu, ktorá mi pomôže vyčistiť koberce, namiesto toho aby som kupoval nové. Budem vraj spokojný a ešte ušetrím. Neveril som a našiel si adresu odporúčanej. Poviem Vám že sa špecializujú nielen na čistenie kobercov, podláh ale aj na voskovanie podláh.

Na stránkach tejto spoločnosti som vyhľadal potrebné informácie a potom to išlo ráz na ráz. Jeden telefón a mám dohodnutý termín na čistenie koberca. Aké jednoduché.

Pracovníci si doviezli rôzne typy strojov a pustili sa do práce.

Koberce sú v každej čitateľskej miestnosti knižnice, ale aj v miestnosti požičiavania kníh, kde je koberec naozaj veľmi znečistený. Neveril som, že si s týmto kobercom ich mašinky poradia. Na tak zašliapané nečistoty nestačí žiadna chémia ani žiadny akokoľvek silný stroj.

A veľmi som sa pomýlil. Silný kotúčový stroj pomocou rotačných kief aplikujú značkovú a veľmi účinnú kozmetiku do koberca do tej doby, než odstráni všetky nečistoty. Kozmetická chémia zlikviduje nečistoty ale aj alergény a baktérie. Dezinfikuje a prevonia koberec a celú miestnosť. Nakoniec vysokotlakový vysávač skoro do sucha vysaje vlhkosť a všetku nečistotu, alergény a roztoče.

Celkový vzhľad a oživenie kobercov bolo poznať na prvý pohľad a príjemná vôňa čistiacej chémie sa šírila celou knižnicou. Snáď najviac ma zaskočilo to, že vyčistené koberce nejavili známky prílišného namočenia.

Perfektný tím a skvele odvedená práca bola vidieť za nimi.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

To Top