Odstranění plísně

Ako na plesne? Vetrať a odstrániť vlhkosť. Odstránenie plesní Dunajská Streda

Zbavte sa plesne

Keď sa v izbičke našej dcéry usadila na stenách pleseň, vedeli sme, že je to vážny problém, ktorý musíme rýchlo riešiť. Plesne môžu mať negatívne dopady na dospelého človeka a detský organizmus je ešte vo väčšom ohrození. U detí môžu plesne vyvolať oveľa búrlivejší reakcie. Plesne môžu vyvolať najrôznejšie alergické reakcie, ale aj dýchacie či kožné ochorenia. Plesne totiž produkujú veľmi jedovaté látky mykotoxíny, ktoré sa do nášho tela dostávajú pri vdýchnutí alebo jedlom. Niektoré mykotoxíny sú karcinogénne a neurotoxické.

Zverili sme sa do rúk odborníkov

Nechceli sme márniť čas s neúčinnými bežnými prostriedkami proti plesniam z drogérie. Od známych sme počuli, že napríklad všeobecne používané savo je úplne neúčinné. Radšej sme proto išli rovno za odborníkmi z firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o.zbavte sa plesne. Nebol to len nejaký výstrel do tmy. Túto firmu sme vybrali na základe mnohých kladných rezencí, ktoré sme našli na internete. Ide o firmu, ktorá sa už veľa rokov zaoberá odstraňovaním plesní, má veľa skúseností a hlavne veľa spokojných zákazníkov. Z tohto nám logicky vyplynulo, že musí poznať recept a riešenie ako odstrániť pleseň.

Ako sa hovorí: Dobrá rada nad zlato

Technici firmy nám na rovinu povedali, že jediný spôsob, ako sa zbaviť plesňových organizmov, je odstránenie prostredia, v ktorom sa im tak dobre žije. Je dobré vysušiť rohy, prehriať steny, zabezpečiť rovnakú teplotu vo všetkých častiach miestnosti a zbaviť sa prebytočnej vlhkosti. Posledná požiadavka bola najdôležitejšia. Technici nás nabádali, aby sme si zvykli vetrať niekoľkokrát denne na pár minút. Tiež je dobré nesušiť bielizeň vo vnútri domu a nedávať nábytok príliš blízko k stene. Sami potom začali s likvidáciou plesne.

Odstránenie plesní je potrebné vykonať dôkladne

Odstraňovanie plesne nie je nič ľahké, musí sa to robiť na mokro, pretože pri mechanickom zoškrabovaní plesní za sucha sa uvoľňujú plesňové zárodky. Tie sa rozširujú po miestnosti a znovu sa uchytávajú na stenu. Navyše hrozí ich vdýchnutie, čo môže veľmi negatívne zapôsobiť na ľudské zdravie.. Ako ošetrenie pôvodne napadnutých plôch steny použili technici špeciálny dezinfekciu s dlhodobým účinkom. Ďalej sa priemyselným vysávačom vysali steny, podlaha aj predmety, na ktoré by sa mohli prilepiť uvoľnené spory. Vodorovné plochy sa na záver ešte pretreli dezinfekciou.

Po starostlivom ošetrení múru nastal čas na protiplesňovú prevenciu. A SERVIS svojim klientom ponúka LSG náter s protiplesňovým efektom. Vlastnosti náteru umožňujú ochrániť ošetrenú múr pred prenikaním vlhkosti. Stena nenavlhne, preto sa tam netvoria ani plesne. Spoločne s tým je však nutné dodržiavať aj pravidlá správneho vetrania.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

To Top