Čištění fasád

Postup ve třech krocích jak se účinně zbavit  plísní. Dezinfekce a čištění fasád Olomouc

Fasády, čištění plísní Olomouc

Společnost…

Společnost  Fasády, čištění plísní Olomouc  nabízí svým zákazníkům celou řadu úklidových služeb. A já bych se o nich rád zmínil, protože mám s touto firmou ty nejlepší zkušenosti. Patří k nim čištění koberců, podlah, odstranění starého vosku z podlahy a nanesení nové ochranné polymerové vrstvy, strojové čištění čalounění. Realizují denní a pravidelné úklidy domácností, kanceláří, rezidencí či firem. Provádí také čištění, leštění, mytí oken, mytí výloh a prosklených ploch, a to i ve výškách. Po dohodě čistí i žaluzie, lamely, rolety, a markýzy. Odstraňují nedovolené polepy, reklamní polepy, ochranné fólie, samolepky, banery ze všech prosklených ploch. A já jsem vyzkoušel jejich službu čištění fasád. Vlastním obchod se sušeným ovocem, a když jsem se tam šel naposledy podívat, tak jsem bohužel musel naznat, že ta fasáda už opravdu vypadá hrozně. Samá špína a usazený prach a na jednom místě jsem dokonce viděl i plíseň.

 

A muselo…

A muselo to bezpodmínečně zmizet.  A tak jsme se obrátili na úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, s. r. o., kterou jsme našli na internetu. A ti se o vše nejenom postarali, ale taky jsme se od nich dozvěděli, jak plíseň vlastně na fasádách nejčastěji vzniká. Problém tvorby plísní na zateplených fasádách spočívá v tom, že na polystyrénu je na mřížce a lepidle jemně strukturovaná omítka cca 2,5 milimetrů a to je jeden z hlavních problémů. Na severní, či západní straně nikdy nesvítí tolik slunce. Tato vlhkost vytvořená na těchto stranách fasády se tedy nemůže přirozeně vsakovat do hloubky, tak jako i klasické omítky, která má cca 2-3 centimetry a ještě je pod ní materiál  – třeba tvárnice, cihly, siporex, a další, který si umí vlhkost nasát, a potom ji v příznivých podmínkách vydýchat. Teplo, vítr, mráz a atd.

 

A pokud…

A pokud je tato jemně strukturovaná omítka stále vlhká, tak se zákonitě objeví plísně. A jak je známo, kde se objeví plíseň, je těžké se s tím poradit. Ale samozřejmě jako každý problém i tento má řešení, a tím je náš protiplísňový nátěr LSG. Je založen na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Na povrchu chráněném nátěrem proti plísním LSG nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky vůbec žádnou šanci přežít. Pro buňky vyšších organismů je 100% bezpečný. Tato firma realizuje své služby nejenom po celé České republice, ale i na Slovensku, v Německu a v Rakousku. Takže je vidět, že mají opravdu široké pole působnosti.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

To Top