Čištění a úklid

Prach a nečistoty vyrieši na dlhý čas impregnácia okien. Umývanie, čistenie fasád a výškové práce Bratislava

Platilo a platí, že dôsledky niektorých rozhodnutí sa pred človekom ukážu až s plynúcim časom. Samozrejme, že nikto z nás si takýto scenár ani v najmenšom nepripúšťa, tým skôr, ak má ísť o niečo dôležité alebo zásadné. Nám sa však tento vzorec potvrdil v jednom z najcitlivejších miest vôbec – našom bývaní.

umývanie okien BratislavaZačalo sa to však už pred niekoľkými rokmi, keď sme sa vzali. Nič nebolo nemožné, nič nás nezastavilo a spolu sme mohli dokázať čokoľvek. Pochopiteľne, tento príval svätého nadšenia, odvahy a nádhernej chuti ukoristiť pre seba každy deň, nás priviedol na myšlienku , že bývať chceme výlučne v dome.

Navyše, panelové bývanie sa v tom čase na verejnosti takmer bez výnimky spochybňovalo, takže túto možnosť sme vylúčili vlastne ako prvú. Čakanie na modernú novostavbu nás nelákalo, a tak sme začali pátrať po dajakom staršom dome v okolí Bratislavy, kde naša mladá rodina natrvalo zapustí korene.

Na naše prekvapenie to išlo s hľadaním pomerne ľahko a v krátkom čase sa pred nami objavilo viacero možností. Vo finále sme si vybrali neveľkú, ale útulnú obec, asi dvadsať kilometrov od mesta. Napriek radám skúsenejších sme vo finále kúpili starší, ale zachovalý dom na konci jednej tichej ulice. Vtedy sa nám zdalo, že šťastie na nás máva z každého okna.

 

 

Dom síce potreboval opravy…

 

flaky na oknách BratislavaDom síce potreboval opravy a zopár väčších zásahov, no krok za krokom sa nám podarilo toto bývanie priviesť k bodu, kde ho začíname nazývať domovom. Túto veľkú radosť časom znásobilo i prvé, vymodelné dieťa, a tak bola celá rodina kompletná, samozrejme, s vlastnou strechou nad hlavou.

Škoda len, že to celé netrvalo dlhšie. Jedného dňa sa v okolí našej ulice, na nevzhľadom a zanedbanom poli, objavili stroje, ľudia a prvý hluk spojený s mrakmi prachu. Začalo sa stavať to, čo sa kedysi vraj stavať malo, aby sa to desaťráz nadobro odvolalo a zase nečakane rozhodlo. Vyrastali tak nové domy, nové ulice, nová obytná štvrť.

Samozrejme, že ulice okrem domov tvoria i cesty a po nich jazdia autá a chodia ľudia. Ľudí bolo menej, no áut stále viac. Zdalo sa, že v nových domoch má každá rodina aspoň dve. Isteže, je to vedľajšie, no prach a hluk začali poletovať rovno po oknami.

Naše príjemné, rodinné bývanie na malej dedine sa tak nezadržateľne menilo na tuctové, takmer mestské prostredie, kde sa vzduch až príliš často plnil prachom, dymom, nečistotami a takmer neprestajným pohybom áut.

Jasné, človek si zvykne aj na šibenicu, a my sme netvorili výnimku. Deti si dokonca v novej štvrti našli zopár priateľov a my sme sa vďaka nim, zoznámili s pohodovými rodinami, takže hladina života sa po dajakom čase, ako-tak ustálila.

A tak som si popri týchto neustálych zmenách ani nestačila uvedomiť, že okná nášho domu umývam podstatne častejšie, ako to bolo pred výstavbou okolitých domov, nových ciest a chodníkov. Len čo som tento fakt rozumovo spracovala, začalo to byť ešte horšie. Okná som totiž sledovala čoraz viac a prstami zisťovala, koľko času mi ostáva do ďalšieho umývania.

 

 

Pomyslela som si…

 

Pomyslela som si, že onedlho sa stanem prípadom pre ambulanciu. Všetko ešte zhoršovala moja snaha mať okolo seba a mojej rodiny neustále čisto a poriadok. Mnohé ženy ma iste vedia v tejto ako čistiť okná Bratislavaveci pochopiť, takže sa priznám bez mučenia. Trápilo ma to a hľadala som dajaké schodné a trvalejšie riešenie.

Raz som sa o tom – podvedome a necielene – zmienila pred manželom, ktorý ale zareagoval celkom neočakávane. S tým by som nám mohol snáď aj pomôcť, konštatoval medzi dvoma hltmi večerného čaju. Vzápätí sa rozhovoril o firme, ktorá u nich v ofise nedávno čistila okná a koberce. no a všetci boli s výsledkom ich práce nadmieru spokojní. Prirodzene, že som s tým prekvapivým návrhom rada súhlasila.

Na druhý deň mi manžel podával telefónne číslo aj s menom upratovacej firmy – A SERVIS LIPKA, s. r. o., umývanie okien Bratislava. Prv, ako som im zavolala, vygúglila som si predsa len dajaké bližšie informácie.

Keďže sa rada spolieham na vlastný úsudok a rozhodnutia, dozvedela som sa, že firma pracuje v brandži už roky, má výborné meno doma i za hraniciami. Množstvo klientov tieto fakty potvrdzovalo kladnými ohlasmi, recenziami a hodnoteniami.

 

 

Inšpirovalo ma však tiež niečo iné.

 

A SERVIS medzi svojimi službami ponúkal tzv. nano impregnáciu okien. Dozvedela som sa, že nano impregnácia, ktorá sa nanáša na vonkajšiu stranu umytých okien, účinne bráni usadzovaniu okná vo výške Bratislavanečistôt z okolia a ich časté umývanie preto nie je potrebné. Táto informácia u mňa rozhodla.

Nielenže to bola správa ako z iného sveta, ale vďaka nej som objavila možnosť, ktorá sa mi dovtedy zdala takmer nereálnou. Snáď už nebudem musieť každých pár mesiacov stáť vedľa otvorených okien a umývať ich s trpkým vedomím, že onedloho tu stojím zase.

Počas pohodového telefonátu som sa potom s firmou A SERVIS LIPKA dohodla na presnom termíne, slušnej cene, a samozrejme, aplikácii nano impregnácie na všetky naše okná. Mala som zo všetkého dobrý pocit, a naozaj som sa už nevedela dočkať.

Trojica zamestnancov dorazila ku nám načas a po krátkych prípravách sa pustili do práce. Okná umývali jedna radosť, pričom bolo na ich nasadení vidieť, že majú nielen bohaté skúsenosti a prax, no robota ich stále baví.

Poumývané okná páni vyleštili tradične, teda na sucho, čo som v duchu oceňovala, lebo to robievam podobne. Sklá sú potom oveľa žiarivejšie, a ostanú aj dlhšie čisté. Žiaľ, v prípade našich nešťastných okien, to už prestávalo dávnejšie platiť.

 

 

Impregnáciu zamestnanci A SERVIS nanášali na vonkajšiu stranu okien…

 

profesionálne umývanie okien BratislavaImpregnáciu zamestnanci A SERVIS nanášali na vonkajšiu stranu okien, až potom, keď poriadne vyschli. Všetka práca im trvala zhruba dve hodinky, čo som ani nepredpokladala. Na prvý pohľad čerstvo naimpregnované sklá okien vyzerali celkom obyčajne. No svoju silu a schopnosti nám mali ukázať už o krátky čas.

V ten deň sa rozpršalo už skoro ráno a lialo celé dva dni. Do toho sa rozfúkal vietor, autá križovali cestu hore-dole a počasie si očividne vzalo čiernu hodinku. Našťastie som mala práve home office, takže som do práce necestovala. A všetky myšlienky mohli byť tak sústredné na prácu pri počítači plus bežnú rutinu v kuchyni.

Keď tá čertovská ženba vonku skončila, chcela som skontrolovať kvety na balkóne. Vtedy ma napadlo, že je snáď príhodný čas preveriť účinky nano impregnácie. Verte mi, bol to pohľad za všetky peniaze. Okná aj sklá ostali celkom čisté a v prvé slnko ukázalo, že i krásne lesklé. Nikde žiadne stopy po nafúkanom prachu, nečistote alebo dobre známych stekancoch.

 

Nano impegnácia od A SERVIS LIPKA, teda fungovala nad očakávanie dobre. Ani neviete, ako sa mi uľavilo. Konečne už prestane tá úmorná snaha a honba za čistými oknami! Odteraz mi celkom postačí, ak okná umyjem raz za čas, bez nemilého pocitu, že som niečo zanedbala.

Vďaka upratovacej firme A SERVIS LIPKA mi tak spadol kameň zo srdca a jej služby rada odporúčam i vám. Nielenže vďaka nim získate krásne umyté okná, ale s pomocou jedinečnej nano impregnácie ostanú podstatne dlhšie žiarivo čisté. Presvedčte sa o výnimočnej ponuke a službách spoločnosti na stránke a-servislipka.cz aj vy a radi mi dáte za pravdu.

okná a ich mytie Bratislavaefektívne mytie okien Bratislavaokná a ich mytie Bratislavaperfektné mytie okien Bratislava

Click to comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

To Top