PR články

5 dôvodov prečo si postaviť nízkoenergetický drevodom

drevodomy

Premýšľate o stavbe domu? Vyberte si nízkoenergetický montovaný drevodom! Ak ste sa ešte neoboznámili s jeho výhodami, určite si prečítajte 5 dôvodov, prečo je to dobrá voľba. 

1. Vysoká energetická úspornosť 

Nízkoenergetické domy majú vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti, znižujú tepelné straty cez obvodový plášť, tepelné mosty i vetranie. Umožňujú dosiahnuť až dvojtretinové úspory v porovnaní s klasickou výstavbou. Z dlhodobého hľadiska teda šetria vaše výdavky na energie, ale šetria aj prírodu. 

2. Ekologické bývanie 

Montované drevodomy skutočne z kvalitných materiálov prinášajú ekologické bývanie a týmpádom aj zdravé prostredie v dome.  Základnou konštrukciou drevodomu je prírodný materiál – drevo. Zateplenie je z prírodnej minerálnej vlny a opláštenie panelov taktiež z dosiek na prírodnej báze. 

3. Rýchla výstavba za každého počasia

Montované drevostavby sa zhotovujú suchý procesom, nevyžadujú vysúšanie, preto je ich možné stavať celoročne. Montovaný dom z panelov sa dá komplexne zrealizovať už do 3 mesiacov, hrubá stavba môže byť hotová už za 5 dní. Skvelá úspora času! 

4. Pevné a trváce konštrukcie

Vynikajúca pevnosť pri nízkej hmotnosti je výhodou dreva pred inými stavebnými materiálmi. Drevostavby sú uprednostňované v oblastiach s častnými zemetraseniami, pretože lepšie odolávajú. Drevo ako trváci stavebný materiál sa osvedčil už v minulosti pri stavaní dreveníc a drevostavieb, ktoré stoja dodnes. 

5. Ekonomická nenáročnosť 

Nízkoenergetické montované domy si môžete zaobstarať za výhodnejšie ceny, nakoľko proces celkovej výstavby prebieha rýchlejšie a jednodnoduchšie ako pri klasickej výstavbe. 

Tip:  Aktuálne medzi cenovo najdostupnejšie nízkoenergetické montované domy na trhu patrí Smallville od výrobcu Bývanie Slovensko. Info: www.byvaniesk.sk/katalog/smallville 

Click to comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

To Top