Čištění a úklid

Když se přípravy na Vánoce zvrhnou. Tepování, strojové čištění koberců, sedaček, likvidace alergenů

Čištění Praha 9, Koberce

Když nastává vánoční čas, vždy se velmi těším na zdobení vánočního stromku, přípravu štědrovečerního pokrmu a samozřejmě na čas strávený se svými nejbližšími. Loňské Vánoce mě však můj přítel ukecal, abych svůj způsob zdobení stromku trochu inovovala a já se nechala ukecat. Takové to tradiční zdobení v podobě křehkých baněk, různobarevných blikajících světýlek a lesklých řetězů je prý pasé.

Když jsem na to konto projevila přání, že si tedy vytvoříme sami nějaké ozdoby, přišlo mu to jako ztráta času. Nebylo by hezké požádat ve stájích o trochu slámy a vytvořit si vlastní andílky, sněhové vločky a řetězy? Odpovím si sama. Ano! Ale pouze teoreticky. Loňské Vánoce mi to opravdu nedalo a zkoušela jsme si cvičně vytvořit pár slaměných ozdob. A musím říci, že už nikdy více! K tomu asi musí mít člověk trpělivost a šikovné ruce. Vůbec mi to nešlo.

Brzy…

Brzy jsem tedy od této idey ustoupila. Řešila jsem tedy s přítelem, co by si on sám představoval. Nakonec z něj vypadlo, že by chtěl netradiční stromek a že to mám nechat na něm. Budu prý mile překvapena…A ve výsledku, ano, byla jsem velmi překvapena tím přítelovým neobvyklým pojetím Vánoc. Nemohu říct mile. Těžko mohu popsat slovy, čemu ani oči nemohly uvěřit. Byl tam stromek. Výborný začátek.

Ten stromek se však skrýval pod nánosy zlatého spreje, balónky a rudými světýlky. První slovo, které člověk vysloví, když vejde do místnosti je slovo úžasu: Whow! Pak většina dodá: To je teda bomba! A ono to opravdu trochu vypadalo, že tam vybuchla bomba. Následně si začneš všímat těch drobných detailů, jako jsou posprejované záclony a koberec. Byla jsem naprosto konsternována. Nevěděla jsem, jestli mám dříve brečet nebo se smíchy za břicho popadat. Kdyby ten krásný koberec nebyl tak drahý, asi bych se opravdu smála.

Později…

Později, na Štědrý den, jsem pod stromkem objevila netradiční dárek. Byl to poukaz na Čištění Praha 9, Koberce a mytí oken. Po vánočních svátcích k nám nastoupila úklidová četa z firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o. a koberec po přítelových skopičinách dala do pořádku.

K tomuto úkonu použili kotoučový stroj, který z koberce vyčesal a vymydlil veškeré nečistoty a hlavně ten odporný sprej. Celý koberec pak dlouhou dobu vypadal živěji, voněl čistotou a díky výkonnému třímotorovému vysavači se vlákna krásně narovnala. Tuto firmu se nebojím doporučovat dále.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

To Top