Čištění a úklid

Prvá pomoc pri náprave škôd na našom koberci. Čistenie do hĺbky štruktúry Bratislava

Čistenie kobercov Bratislava

Možno tieto riadky píšem trochu zbytočne, keďže sa nájdu ľudia s podobnými skúsenosťami, ale nedá mi to, lebo vtedy som mala dva, celkom odlišné zážitky. A za obidvomi boli naše domáce koberce. Ak môžem, radšej veci upresním. Žijeme na prízemí väčšieho a staršieho nájomného domu. V zimných mesiacoch je tu koberec takmer povinnosťou, keďže miestnosti sú skutočne vysoké a pod nami sú už len pivnice.

Nesťažujeme si, veď sme si to sami zvolili. Stačí dodržiavať isté pravidlá a býva sa nám takto dobre, a to už viac ako päť rokov. Deti si tu už tiež zvykli. Koniec-koncov toto riešenie vzniklo tak trochu aj kvôli nim. Chceli sme, aby mali blízko školy, na krúžky, nemuseli denne zbytočne cestovať a v prípade potreby, mali po ruke centrum mesta.

Cena za čištění koberců

Prednedávnom sme maľovali celý byt…

Prednedávnom sme maľovali celý byt. Strašila ma už len tá predstava, takže realitu toho záprahu sme si vskutku užili – všetci a bez rozdielu. Popri jednej veľkej úlohe, prišli logicky na rad aj všetky koberce. Iste, priebežne sme ich udržiavali a čistili, ale tých päť rokov rodinného života sa na nich podpísalo, a to dosť jednoznačne. Pochopiteľne, že na ich vyčistenie sme chceli nájsť vyslovených odborníkov. Okrem maľovania a upratovania nám už totiž na koberce nezvýšli ďalšie sily.

Len krátko a pre lepšiu orientáciu. V izbách máme štyri, pomerne veľké a masívne koberce plus dva menšie, ležiace v predsieni a malej spojovacej chodbičke. Takže čistiť takúto plochu bola vždy poriadna zaberačka, aj pre nás dvoch s manželom. Vedeli sme síce, že jestvuje viacero overených metód, ktorými sa koberce dajú bežne vyčistiť, ale detaily sme bližšie nepoznali. Vybrali sme si teda to, čo nás spontánne oslovilo. Čistenie kobercov Bratislava.

Ako vyčistiť koberce a čalúnený nábytek

Obchádzal nás už totiž stres, súril čas, a najmä, značne unavený pocit, že to pracovné martýrium hádam ani nikdy neskončí. To viete, toľko práce naraz a v jednom akorde, dá človeku poriadne zabrať. Jednomyseľne sme preto zvolili upratovaciu firmu, ktorá to mala k nám pomerne blízko, nevyzerala zbytočne predražená a mala zopár známych klientov. Dohovorili sme sa s nimi celkom hladko, získali výborný termín a dostali zaujímavú cenu. Všetci sme sa tešili, že ten maratón už bude čoskoro úspešne za nami a zveľaďovanie bývania napokon dovedieme do šťastného konca.

Páni z vybranej firmy prišli…

Páni z vybranej firmy prišli podľa dohody, zapli čistiaci stroj a postupovali odhodlane a systematicky. Medzi rečou mi jeden z nich prezradil, že používajú extrakčnú metódu, ktorá je fakt učinná, ku kobercom šetrná a ľudia si ju za tie roky celkom obľúbili. Úprimne: naozaj som sa nevedela dočkať, keď povedia hotovo a my začneme opäť žiť v čistom, voňavom a konečne upratanom byte.

Naozaj čistý koberec? Poradíme vám, ako na to!

Keď sa tak naostatok stalo, zdalo sa mi, že tie koberce sú na môj vkus dosť mokré, ale utešovala som sa, že to zrejme patrí k tej extrakčnej metóde. Skrátka sa vyušia a bude hotovo. Žiaľ, trvalo ozaj dosť dlho, kým úplne vyschli. Na moje nemilé prekvapenie, či skôr veľký šok, boli všetky – bez rozdielu – ešte fľakatejšie a akosi nevzhľadnejšie, ako pred začiatkom čistenia. Bezmála ma obišli mdloby a od samotnej bezmocnosti, únavy a stresu, som mala chuť plakať a kričať.

Po hlbokom výdychu som okamžite do slávnej upratovacej firmy zavolala a ich príšernú prácu ostro reklamovala. Tej neočakávanej reakcii som sa ale nestačila diviť. Na vine sú vraj v prvom rade materiálovo nekvalitné, už dosť staré a nečistené koberce. Pán nezabudol spomenuť aj našu viacročnú, značne neodbornú starostlivosť a medzi rečou pridal tiež vodu z kohútika a zlý dátum v kalendári. Samozrejme, už preháňam.

Manžel sa po nich rozbehol ako buldog…

Manžel sa po nich rozbehol ako buldog, no ja som už neskutočne túžila po čistých, voňavých kobercoch a poriadku pre celú moju rodinu. Rozhodla som sa pre radikálnejší krok a začala zháňať novú firmu, iných ľudí a inú metódu čistenia. Manžel sa síce navonok pri mne tváril, že o ničom nevie, ale obaja sme tušili, že momentálne pôjde o ten najlepší, a vlastne jediný rozumný krok.

Nejlepší firma na čištění koberců a čalounění je A Servis Lipka, s.r.o.Tepovanie, čistenie kobercov, sedačiek

Našťastie priateľka, ktorej som moje starosti po telefóne na druhý deň popisovala, mi vliala novú nádej. U nich vo firme prednedávnom čistila všetky koberce spoločnosť – A SERVIS LIPKA, s. r. o., čistenie kobercov Bratislava a robotu zvládli perfektne. Koberce – ako v každej firme plnej ľudí – boli údajne na odpis, ale dnes sú tip-top. Mali by ste to s nimi skúsiť, dušovala sa, môžete len získať.

prípravok na čistenie kobercov

Vrhla som sa teda na vec, a to rovno po hlave. Vo firme A SERVIS LIPKA sa chovali skutočne profesionálne. Voči nevychovanej konkurencii a jej nekvalitnej práci nevyslovili jedinú pripomienku, nič nekomentovali, ani sa nebili hrdinsky do hrude, že im sa niečo také nestáva. Jednoducho mi ponúkli rýchle riešenie, výborný termín na sobotu dopoludnia a celkom prijateľnú cenu. Už niekde tu sa vo mne usídlil dobrý pocit a očakávanie. Slušné, otvorené a príjemné chovanie robí s človekom divy.

Dvaja zamestnanci A SERVIS dodržali dohodnutý čas a termín…

Dvaja zamestnanci A SERVIS dodržali dohodnutý čas a termín, čo je v našich končinách ešte stále veľké, a priznajme si to, aj prekvapivé plus. Svojim spôsobom bolo značným potešením sledovať oboch pánov pri práci. Perfektne zohratí, sústredení a veľmi šikovní. Práca im išla krásne od ruky, a tak som sa venovala radšej tej svojej. Naviac ma obchádzali akési nevďačné predstavy, ako to všetko celé dopadne, a či sa im naše koberce ešte podarí spasiť.

Cena za čistenie kobercov?

Neviem, ako dlho to čistenie trvalo, ale odrazu sa – po zaklopaní – v kuchyni objavil jeden z pánov A SERVIS s tým, že sú s prácou hotoví a chcú sa s nami rozlučiť. Všetky moje obavy sa rozplynuli pri prvom pohľade na jeden z dokončených kobercov. Ani sa mi veriť nechcelo, že je to ten istý, ktorý mala v paráde predchádzajúca, očividne povrchná firma. Farby koberca akoby naplno svietili, celý dokonca krásne voňal, všetky odpudivé škvrny a mapy zmizli a ja som mala zvláštny pocit, že to snáď ani nebude ten náš. Zamestnanci mi poradili, aby sme koberce chvíľku nezaťažovali, nech v pokoji a bez záťaže preschnú. Tomu tvrdeniu som rada verila, keďže neboli nijako zvlášť mokré, skôr trošku vlhké.

 recepty na cistenie kobercovako odstrániť škvrny z koberca profesionálně

Manžel večer pri kobercoch uznanlivo pokyvoval hlavou a na očiach mu bolo jasne vidno, že mu tiež poriadne odľahlo. Pravda, strávili sme ešte pár perných dní finálnym finalizovaním upratovania, no nasledujúci víkend sme natešene buchli šampanským. Chválabohu, všetko v závere dobre dopadlo. Mne sa pri pohľade na tie čisté koberce zažiadalo poďakovať aj firme A SERVIS LIPKA, ktorá poskytla našim kobercom ukážkovú, vysoko profesionálnu prvú pomoc a priviedla ich späť do života. Rada vám preto ich výnimočné, ústretové a odborné služby odporúčam, milí priatelia. Čistenie kobercov Bratislava.

 

Click to comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

To Top