Čištení koberců

Rotačné, kartáčové čistenie čalúnenia a kobercov. Dezinfekčné strojové tepovanie, čistenie Nitra

Nitra koberce, čistenie

Strojové čistenie kobercov zabezpečuje spoločnosť A SERVIS LIPKA, s. r. o., Nitra koberce, čistenie. Pre našich zákazníkov takýto druh čistenia kobercov realizujeme v pravdielných a opakujúcich sa intervaloch, prípadne ponúkame jednorázové vyčistenia kobercov od nečistôt, alergénov, roztočov aj škodcov a vydezinfikujeme ich chemickým roztokov HDF TS. Roztok nanášame na plochu koberca a nechávame ho niekoľko minút dôkladne pôsobiť. Tento proces následne spojíme s vykartáčovaním koberca vďaka kotúčovému stroju Wirbel. Ide o stroj, ktorý je veľmi šetrný k vláknam koberca. Jeho 16 centimetrov dlhé nylonové, mäkké štetinky, spoľahlivo odstránia všetky nečistoty zo štruktúry koberca.

ako odstrániť škvrny na kobercistarostlivosť o svetlý koberecúdržba koberce

Popísaný proces…

Popísaný proces bezkonkurečného hĺbkového čistenia zaručuje aj kvalitný prítlak rotačného kartáča, ktorý garantuje hmotnosť samotného stroja. Rozpätie stroja má priemer 45 centimetrov. Váha so závažím predstavuje 55 kilogramov. Taký prítlak nevyvinie žiadne iné čistiace zariadenie. Aj preto sa dá zaručiť tak kvalitná rotačná sila. Čistený koberec je postupne dokonale prepraný krok za krokom, pričom sa celá váha a sila stroja prenášajú na tisícky štetiniek vysokého rotačného kartáča. Jeho nylónové štetinky sa krútia rôznymi smermi a vnikajú tak do štruktúry koberca. Pri tomto pohybe vyťahujú a rozčesávajú zľahnuté vlasy koberca smerom hore. Prevzdušňujú ich a po celej dĺžke vláka aj do samotnej štruktúry zapracúvajú čistiaci a dezinfekčný roztok. Nečistoty sú potom veľmi dôkladne vysaté trojmotorovým, výkonným profesionálnym priemyslovým vysávačom. Nitra koberce, čistenie

lacné čistenie kobercovnajlacnejšie čistenie kobercovľahké čistenie kobercov

Našich klientov upozorňujeme…

Našich klientov upozorňujeme, že takto účinné nebývajú všetky metódy. Voľba lacnejších riešení sa môže často predražiť. Za týmito slovami si stojíme, keďže sme vyskúšali všetky dostupné metódy, ako napr. parnú alebo extrakčnú. Posledne menovaný spôsob, teda extrakčná metóda, je lacnejšia ako strojová, no celkom pri nej chýba proces kartáčovania. Povrch koberca je len ponamáčaný čistiacmi chemickým roztokom. Táto metóda bola pomerne často príčinou reklamácií v našej spoločnosti. Vďaka použitému postupu vznikali po skočení prác s extrakčným čistením nepekné škvrny a fľaky, ktoré sa už nedali vyčistiť. Strojová metóda je zárukou dokonale čistého koberca a žiarivých farieb. Práve vďaka nej dokážeme odstrániť škvrny, fľaky, a predovšetkým zjednotiť farebnosť, čo je markatné najmä pri jednofarebných kusoch. Spomenutá, lacnejšia extrakčná metóda zlyháva práve pri jednofarebných kobercoch. Nedokáže zjednotiť plochu koberca do jednoliateho celku a porovnávať jej výsledky s výsledkami práce rotačného kotúčového stroja nie je ani dosť dobre možné.

rýchle čistenie kobercovhĺbkové čistenie kobercovdezinfekčné čistenie kobercov

Click to comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

To Top