Čištění fasád

Snadná údržba fasády

sanace plísně

Pracuji…

Pracuji v obchodě se suvenýry a už delší dobu jsem si uvědomovala, že s tou fasádou by se už mělo něco udělat. A když se na ní udělala dokonce plíseň, tak už se s tím opravdu muselo něco dělat. A protože jsem to tam nechtěla jen tak nechat, tak jsem si o tom začala něco zjišťovat. A o informace, které jsem našla na téma sanace plísně, bych se s vámi ráda podělila. Plíseň se tvoří hlavně na zateplených fasádách a problém spočívá v tom, že na polystyrénu je na mřížce a lepidle jemně strukturovaná omítka cca 2,5 milimetrů a to je jeden z hlavních problémů. Na severní, či západní straně nikdy nesvítí tolik slunce. Tato vlhkost vytvořená na těchto stranách fasády se tedy nemůže přirozeně vsakovat do hloubky. Tak jako i klasické omítky, která má cca 2-3 centimetry a ještě je pod ní materiál  – třeba tvárnice, cihly, siporex, a další, který si umí vlhkost nasát, a potom ji v příznivých podmínkách vydýchat.

 

Teplo…

Teplo, vítr, mráz a atd. A pokud je tato jemně strukturovaná omítka stále vlhká, tak se zákonitě objeví plísně. Naštěstí existuje řešení jak se toho zbavit. A tím je zavolat do úklidové firmy. Po odstranění nečistot a biotického napadení poté dali nátěr proti plísním přímo na stávající povrchy, které pak trvale chrání proti opětovnému výskytu plísní, bakterií, hub, kvasinek a řas. Po zaschnutí se tak vytvoří omyvatelný transparentní difúzně otevřený povrch odolný povětrnostním vlivům i UV záření. LSG je taky aplikovatelný na vápenocementové omítky, dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy, betony, keramické obklady a podobné materiály.

 

Někdy…

Někdy se stane, že je plíseň velice rozšířená. Tak je třeba, aby byla zeď nejdříve mechanicky ošetřena. Poté dát nový nátěr a až poté dát protiplísňový nátěr. S LSG mám opravdu ty nejlepší zkušenosti, od té doby s plísněmi nemáme žádné problémy a věřím, že je na několik let ani mít nebudeme. Na tento nátěr je skutečně spolehnutí. Tato firma navíc nabízí i odstraňování graffiti, mytí oken a výloh, a to i ve výškách, čištění koberců a podlah. A jejich služby realizují nejen po celé České republice, ale i na Slovensku, v Německu a v Rakousku. Takže je vidět, že mají opravdu široké pole působnosti. Takže tuto firmu moc doporučuji. A to nejenom pro jejich služby, ale i pro jejich zaměstnance. Jsou opravdu milí, profesionální a je s nimi vynikající domluva. Neměla jsem žádné problémy z jejich strany. Termíny dodrželi a svou práci odvedli perfektně. A SERVIS LIPKA, s. r. o.

 

Click to comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

To Top