Čištění a úklid

Sprejeři neušetřili ani budovu lesní školky,“ Anti graffiti Praha“ nám pomohl

Odstraňování graffiti Praha

Naše děti chodí do lesní školky a jsou tam moc spokojené. Jsme rádi, že děti můžou trávit tolik času venku na čerstvém vzduchu. Je dobře, že taková instituce funguje a doufáme, že to bude tak i nadále. Snažíme se školku podporovat, protože víme, že je to s jejím financováním problematické a často se jen tak tak drží nad vodou.

Mozaiková stěna bez graffitiProblém s odstraňovaním graffitiGraffiti na památkách

Děti mají ovšem taky k dispozici…

Děti mají ovšem taky k dispozici zázemí pro případ hodně škaredého počasí nebo pro aktivity, které se ven nehodí. Domeček lesní školky je moc hezký a příjemný, stavba zapadá do okolí. Nemohli jsme proto pochopit, když po jeho stěnách začali sprejovat sprejeři. S ostatními rodiči a s vedením školky jsme se spojili, abychom vymysleli, jak graffiti z domečku odstranit a taky co preventivně podniknout.

Druhy sprejů na graffitiJak odstranit graffitNejčastější vandalismus - graffiti

Jedni rodiče měli….

Jedni rodiče měli pozitivní zkušenost s firmou Odstraňování graffiti Praha, kterou vřele doporučovali. My ostatní jsme si poslechli, co nám může firma nabídnout, a protože jsme s touto nabídkou byli spokojeni, rozhodli jsme se, že školce přispějeme, ať může se sprejery bojovat.

Na práci firmy…

Na práci firmy se později někteří z nás přijeli podívat. Nebyli jsme sami, kdo pracovníky A SERVIS LIPKA, s.r.o. pozoroval, děti to také velice zaujalo a měly na pány spoustu zvědavých otázek, které k mému údivu byly všechny zodpovězeny. Pánové měli úžasnou trpělivost. Zřejmě se jich zákazníci často na něco dotazují, jen teď asi poprvé to bylo tolik dětí.

Vandalové - sprejeři - graffitiGraffiti na brizolituGraffity - Praha, Brno, Ostrava

Graffiti se odstranilo…

Graffiti se odstranilo a preventivně se nanesl antigraffitový nátěr. Děti se ptaly, co se bude dít, když sprejeři zase přijdou, pánové popsali, jak se pak graffiti lehce odstraňuje. Z výrazů dětí, jsme poznali, že se na další akci se sprejery vyloženě těší. Budeme doufat, že se to už opakovat nebude, ale pokud ano, máme alespoň jistotu, že děti se zabaví.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

To Top