Čištení koberců

Strojová metoda je favoritem mezi metodami čištěními koberců

Čištění koberců Ostrava

Zdravím…

Zdravím, pokud uvažujete, že si necháte vyčistit koberce od nějaké úklidové firmy. Tak vám doporučuju, abyste si tuto službu neobjednávali u firmy, která používá extrakční metodu čištění. Protože ta koberce nikdy nedokáže pořádně vyčistit. Tato metoda funguje na tom principu, že se do koberce vstříkne chemie, a to opravdu jen na krátkou chvíli. Takže se nedostane do hloubky, nestačí na špínu vůbec zapůsobit a koberec pak pořádně nevyčistí. A nejhorší na tom je, že jakmile koberec uschne, tak na koberci zůstanou fleky. Alespoň taková byla naše zkušenost. Potřebovali jsme si nechat vyčistit koberce, protože už nebyli v nejlepším stavu a poslední kapkou bylo, když jsme jej zašpinili od jahodové dětské výživy. Koberce byly od dětí už docela zaliskané, a sice by se nám asi podařilo to vyčistit. Ale ani já a ani manželka jsme už na to neměli sílu, tak jsme si řekli, že si je necháme vyčistit od firmy.

 

A zavolali…

A zavolali jsme právě té, která používala tu extrakční metodu, takže koberec byl pořád špinavý. Sice ne tolik jako předtím, ale zase na něm přibyly skvrny po čištění, takže jsme si ve výsledku vůbec nepomohli. Ale nemohlo to tak zůstat. Takže jsem si sedl k počítači a hledal takovou firmu, která by měla dobré reference. A nakonec se mi zalíbila služba na čištění Čištění koberců Ostrava, protože měla opravdu dobré ohlasy. Sice lidi psali, že jsou o něco dražší, ale to mi nevadilo, protože pokud jsem měl alespoň nějakou záruku, že to nedopadne katastrofou. Používají totiž kotoučovou metodu, která dneska patří k těm nejlepším metodám čištění koberců. Tak jsme jim zavolali a dobrý dojem na mě udělali už hned po telefonu. Vše nám bylo po telefonu vysvětleno, jak probíhá jejich práce, co používají za metodu k čistění koberců a další podrobnosti.

 

Takže…

Takže jsme měli jistotu, že o extrakční metodu opravdu nepůjde. Domluvili jsme se na termínu a byli zvědaví. Přijeli přesně na čas, dům si prošli a prohlédli a hned potom se pustili do práce. Začali zanášet speciálně namíchanou chemii do hlubších struktur koberce, aby účinně zapůsobila. Nechali ji tam nějakou dobu, pak koberec vykartáčovali kotoučovým strojem, aby se nečistoty dostaly na povrch, koberce vydezinfikovali a zbavili roztočů. Především jim navrátili původní barvu i vzhled, bez jakýkoliv fleků či šmouh. Toho dosáhli jejich vysavačem, který nejen vytáhne z koberce veškerou špínu, ale i vlasy koberce hezky nadzvedne, takže koberec potom vypadá jako nový a krásně prokoukne. Koberce tak byly jako nové a já byl s nimi maximálně spokojený. A SERVIS LIPKA, s. r. o.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

To Top