Čištění a úklid

Uklízet se vyplácí. Čištění fasád, umývaní oken ve výšce Brno

Brno mytí oken

Před nedávnem se nám stala opravdu vtipná historka. Víte, moje maminka je tak trochu takový vetešník. Přestože pochází z movité rodiny, má tendenci hrozně škudlit a schovávat nepotřebné věci. „Že by se mohly někdy ještě hodit,“ od ní vždycky slýchám. Snažím se vždy maminku marně přesvědčit, že se přece nic nestane, když tu věc vyhodí a zdaleka o nic nepřijde. Mám spíš obavy. Protože nejednou se stalo, že moje maminka schovávala něco nebezpečného.

Například jsem jednou u ní objevila asi patnáct let staré petardy. Jednou jsem zas našla šest let prošlý chemický hubicí prostředek na hmyz. Občas mám tedy o maminku vážně strach. Ne, že by jí to nemyslelo. Ono jí to ještě myslí a dost. Jenže v tomhle je zkrátka neoblomná. Vždy když přijedu na návštěvu, snažím se tak nenápadně něčeho maminku zbavit. Třeba posledně jsem u ní přespala. Měly jsme takový dámský víkend. Mamince jsem ten večer hodně prolévala šampaňským, aby dlouho spala. To se také povedlo, ale měla chudinka šílenou kocovinu. Naštěstí však nebyla schopná se hnout z postele. Naštěstí pro mě. Řekla jsem, že to je v pořádku, že se o ni postarám.

Nabídla…

Nabídla jsem se, že uvařím a šla jsem do kuchyně. Začala jsem sbírat věci, které má uložené v krabici v kuchyni pod oknem. Našla jsem tam staré zápalky, různé polévky a plechovky s jídlem, které samozřejmě byly dávno prošlé. Nenápadně jsem si je nastrkala do tašky, že je později vyhodím. Občas říkám mamince, že nemám co jíst a zda si mohu něco vzít. Většinou mi to s radostí dá a říká mi u toho „vidíš, já věděla, že se to jednoho dne vyplatí, zato ty bys pořád vše neustále vyhazovala.“

Na to se vždy pousměji a přikyvuji na znamení souhlasu. Když jsem se však hrabala v té krabici něco mě překvapilo. Objevila jsem obří plechovku. Řekla jsem si, že ji taky vyhodím. Opatrně jsem ji vydělala, protože byla velmi těžká. Odešla jsem do jiného pokoje, že si na ni vezmu větší tašku. V tu chvíli se však ozvala rána jako z děla. Trhla jsem sebou zděšením. Maminka se taky lekla a hned si myslela, že nás napadli muslimští uprchlíci – protože všichni muslimové jsou podle maminky zajisté teroristi.

Uklidňovala…

Uklidňovala jsem ji, že pravděpodobnost, že v naší zemi, natož v našem městě dojde k teroristickému útoku, je asi jedna k milionu. Možná ještě menší. Jenže maminka se té jedničky vždycky chytá. Šla jsem se podívat, co se to stalo. A ouha. V kuchyni explodovala ona plechovka. Byla to stará plechovka s barvou. A byla tak natlakovaná, že zkrátka vybouchla. A celá barva nahodilo kuchyňské okno. No nazdar, pomyslela jsem si.

Vzala jsem si hadr a chtěla jsem to něčím vyčistit, jenže maminka si schovává jen staré čisticí prostředky. A to jsem nechtěla riskovat. Šla jsem mamince říct, co se stalo. Kupodivu řekla, ať si nedělám starosti, že má peněz dost, že si může dovolit profi péči oken. Jen ať na to laskavě někoho najdu, že ona nemá energii na absolutně nic. Našla jsem tedy firmu Brno mytí oken. Ta okna perfektně umyla a hravě si poradila i s barvou. Rozhodně doporučuji. A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

To Top