Čištění a úklid

Upratovacia firma podľa mojich predstáv. Umývanie okien, čistenie fasád, výškové práce Bratislava

Najmä vďaka reštitúciám môžem dnes prenajímať niekoľko bytov v staršom nájomnom byte v širšom centre Bratislavy. Dom postavili ešte pred Druhou vojnou moji starí rodičia, ale nová, rádoby pokroková červená lavína ich zámery a sny pochovala na dlhé desaťročia pod heslami o šťastnej budúcnosti pre všetkých, a pre vyvolených. Rodina to niesla ťažko a takmer všetci sa naozaj dlho s týmto stavom vyrovnávali.

Keď na to teda náhodou príde, celkom rád ľuďom vyvraciam ich falošné, a tak trošku knižné predstavy o pohodlnom ničnerobení a ľahkých zárobkoch, ktoré mi vďaka vlastníctvu bytov, každý deň smerujú do bezodných vreciek. Nakoniec, tristný bol už aj samotný začiatok, keď som dom preberal späť do vlastníctva rodiny, a to po bytovom družstve s červenou hviezdou na hlavičkovom papieri.

Ako umyť okná po stavbároch

V tých rokoch som sa zadĺžil takmer všade…

V tých rokoch som sa zadĺžil takmer všade, kam som sa pozrel, aby sa začala tá budova začala aspoň trochu zase podobať na obytný dom pre slušných a poctivých ľudí. Po pár dlhých mesiacoch driny a poriadneho stresu sa začala vložená energia vracať naspäť. Do bytov sa nám postupne nasťahovali prví nájomníci a zo mňa sa stal majiteľ, správca a príležitostný údržbár v jednej osobe. Samozrejme, že práce okolo domu mi nijako výrazne neubudlo, skôr naopak. Umývanie okien Bratislava.

Každý deň, či každú hodinu, máte pri takomto majetku dajaké povinnosti, bleskové úlohy alebo hasíte nečakané, bezmála katastrofické problémy. A to mám na mysli len život a starosti aktuálnych nájomníkov, spojené s ich bežnými, oprávnenými potrebami. Bokom ešte ostáva mesto, úrady, banky a všetka tá nadstavba, ktorá poletuje okolo vás v úctivej vzdialenosti, ale v úlohe akéhosi neodbytného pioniera, teda vždy k niečomu pripravená.

umývanie okien Bratislava pre firmy, rodinné domy

Po pár rokoch som si uvedomil…

Po pár rokoch som si uvedomil, že zrejme najviac starostí prináša striedanie nájomníkov. Je to niečo ako zvláštny, dopredu nepoznaný mini príbeh, ktorý sa mení priamo pred očami. Ľudia, či človek sa nasťahujú a žijú v prenajatom byte istý čas. Spoločne bola podpísaná rozumná zmluva dospelých ľduí, a teda vzájomný vzťah bol náležite ošetrený, no i tak sa občas, pri jeho ukončení, vynárali a vynárajú problémy. Jasné, aj to patrí k riziku takéhoto podnikania, no niekedy sa vám zdá, že normálne, zdravé myslenie podaktorých ľudí, dosť značne a príliš zamestnáva. Mne potom neostáva nič iné, ako investovať do väčších alebo menších opráv. Pozor, nenaznačujem tým, že je to pravidlo, no vždy ma takéto nemilé situácie prekvapia.

Keď sa u mňa striedajú nájomcovia, pred vysťahovaním si spolu prejdeme celý byt, aby sa ani jedna strana necítila v niečom poškodená. Občas je ale takéhto času menej, stresu vždy viac, a tak mám v potom vo vyprázdnenom byte – z ničoho nič – nečakaný problém navyše. Napríklad tak, ako to bolo aj prednedávnom. Asi tretine klientov v tom čase končila ich nájomná zmluva a ďalší si ju už neplánovali obnoviť. Záujemcov o bývanie som mal našťastie dosť, to ma netrápilo, no odrazu bolo treba upratať a pripraviť na bývanie veľa priestoru za málo času, a to problém už bol. Aj preto som všetky byty, ktoré sa mali uvoľniť, prešiel viac menej zbežne.

umývanie okien vo výškach cena

Keď sa ale rozvírená situácia trochu upokojila…

Keď sa ale rozvírená situácia trochu upokojila a priestory jedného dňa ostali celkom prázdne, ukázalo sa, že zopár nevyhnutných vecí potrebuje nielen moje ruky, ale tiež ruky šikovných remeselníkov. Výhodou je, už dlhé roky mám odskúšané kontakty na niekoľko spoľahlivých profíkov, ktorí ku mne zabehnú a dajú do poriadku čokoľvek – od vody, cez elektrinu až po drobné murárske práce. Ale poďme späť k veci. Všetko sa mohlo vlastne skončiť v relatívnej pohode a pre všetky strany úspešne, keby si manželka a jej pozorné ženské oči nevšimli – a to takmer v každom uvoľnenom byte – vzhľad okien.

 Umývanie okien – Výškové práce

Nemal som najmenšiu šancu nijako poprieť, že okná naozaj vyzerajú viac ako zanedbane, prakticky úboho. Bolo to na neuverenie, ale takmer ani jeden z nájomníkov sa za celý čas bývania, nijako neunúval venovať oknám a ich sklám aspoň minimálnu staroslivosť. Neuveriteľne zájdené, kde-kade zachytané, akési polepené a generálne špinavé. Nesporne uznáte, že akokoľvek pohodlné byty s takto vyzerajúcimi oknami som skrátka nemohol ponúkať ďalším záujemcom ani omylom. Bolo treba podniknúť rýchle a účinné kroky k náprave. Nečakanou prekážkou pred nás však postavil čas a dosť vysoký počet okien, ktoré čakali na pracovité a šikovné ruky. Čo narýchlo vymyslieť?

Z myšlienok ma odrazu vytrhla žena…

Čistenie okien Bratislava

Z myšlienok ma odrazu vytrhla žena, ktorá navrhla praktické a schodné riešenie. Treba staviť na profesionálnu upratovaciu firmu a bude po probléme. Zapáčilo sa mi to a obratom som obvolal zopár priateľov, či nemajú tip na nejakú dobrú, výsledkami preverenú a skusenú upratovaciu firmu. Mal som šťastie. Jeden z priateľov mi poradil, aby som skúsil spoločnosť A SERVIS LIPKA, s. r. o., umývanie okien Bratislava. Má s nimi vraj len dobré a výborné skúsenosti, a určite to s nimi vyjde.

Neváhal som ani minútu. Len čo priateľ položil, obratom som zavolal A SERVIS. V kútiku duše som trochu veril, že sa u nich nájde dajaký skorší voľný termín, aby mi nenaskakovali zbytočné prestoje. Milo ma prekvapil prístup a ochota zo strany spoločnosti. Navrhli, že pozajtra by to snáď celkom išlo, a pritom ani tá finančná čiastka nebola nijako dramatická. Výborne, napadlo ma, všetko ide ako po masle.

vyskove prace cenová ponuka

Okrem peňazí a termínu mi ponúkli aj ďalšie plus. Keďže nemám čas stáť profíkom rovno za chrbtom, dohodli sme sa, že poverím spoľahlivého človeka, ktorý ich vpustí do domu, oni si urobia svoju robotu, ja ju zaplatím to a hotovo. Súhlasili bez mihnutia oka a krátko ma informovali, že takýto postup je pre ich zamestnancov celkom bežný. Bol som nadšený a veľmi spokojný, lebo dajako takto si predstavujem profesionalitu v bežnej praxi.

Nakoniec mi to však úplne nedalo…

vyskove prace – umývanie a čistenie

Nakoniec mi to však úplne nedalo a slušnosť spojená s prvým stretnutím zvíťazila. Ráno, v dohodnutý deň som zamestnancov A SERVIS predsa len privítal pri mojom nájomnom dome. Venoval som sa im pár minút, krátko ich inštruoval, podal im kľúče a odišiel. V zásade ma príliš nezaujímalo, ako dlho budú všetky tie okná umývať. Dohoda a zmluva znela tak, že platím iba plochu čistených okien. To sa mi pripadalo ako nanajvýš férové a správne jednanie. Mal som v tom čase ešte kadejaké povinnosti v banke a na miestnom úrade, ale keďže som vybavil veci rýchlejšie, chcel som vidieť ako sa pánom z A SERVIS darilo. Muži akurát balili svoje propriety a končili, a tak bola šanca zhodnotiť ich prácu ešte za horúca. Snáď to v hodnotení zvlášť nepreženiem, ale s výsledkom som bol veľmi, veľmi spokojný.

 

Umývanie výloh, odstraňovanie fólií a polepovZimné záhrady, skleníky, okná-umývanie, čistenie

Všetky okná, v každom jednom byte, boli nielen perfektne čisté. Ale takmer žiarili, čo som naposledy v takejto podobe zažil snáď pri ukončení rekonštrukčných prác v dome. Každá miestnosť sa vďaka prílevu jasného svetla celkom premenila. Aj keď slnku a jeho snahe tiež patril nepopierateľný podiel. Takže vďaka profesionálnej a skúsenej upratovacej spoločnosti som dosiahol niekoľko vecí odrazu. Vyriešil som neľahký časový problém spojeným s mojim podnikaním. Dostal som špičkový a kvalitný produkt v podobe dokonale čistých okien a našiel výborného partnera pre ďalšie podobné prípady. Skrátka, firma A SERVIS LIPKA je nielen precízne zohraná partia odborníkov, ale skvelá adresa i pre vašu domácnosť. Umývanie okien Bratislava.

 

 

 

 

Click to comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

To Top