Technologie

Veľké elektromotory pre ťažký priemysel skladom

elektromotor H17R

Vysoké nároky prostredia ťažkého priemyslu si vyžadujú dôsledné a profesionálne riešenia, bez ktorých by efektívna a spoľahlivá prevádzka ani nebola možná. Pre prevádzky ťažkého priemyslu sme vo VYBO Electric dlhé roky spoľahlivým partnerom. Staráme sa o dodávky priemyselných elektromotorov, ich konfiguráciu a servis. Zistite, akým spôsobom sú využívané veľké elektromotory v ťažkom priemysle.

Ťažký priemysel je segment, ktorý kladie významné nároky na technické vybavenie, manipuláciu a konfiguráciu strojov. Elektromotory si v rámci ťažkého priemyslu stále nachádzajú stále vo väčšej miere svoje uplatnenie, či už je reč o ťažobnom, hutníckom alebo elektrotechnickom priemysle. Na niekoľkých príkladoch sa vám pokúsime priblížiť využívanie veľkých elektromotorov v konkrétnych typoch prevádzok ťažkého priemyslu.

Elektromotory pre ťažobný priemysel

Ideálnou voľbou pre ťažobný priemysel sú elektromotory napájané jednosmerným prúdom s výkonom od 800 do 9 000 kW. Ich výhoda spočíva predovšetkým v schopnosti dlhodobej a spoľahlivej prevádzky s nízkou rýchlosťou a bez prevodovky. Vďaka tomu sú veľmi vhodné na pohon valcových stolíc. V prípade požiadaviek na veľmi veľký výkon je možné vytvoriť zostavu dvoch alebo štyroch elektromotorov.

Elektromotory na pohon mlynov

V segmente ťažkého priemyslu si svoje využitiu nachádzajú aj veľké synchrónne motory prispôsobené na pohon guľových mlynov. Správne nakonfigurovaný elektromotor môže byť v tomto prípade veľmi efektívny. Vyznačuje sa nízkym rozbehovým krútiacim momentom.

Elektromotory do náročných prevádzok

Ak si vaša priemyselná prevádzka vyžaduje časté rozbehy, zmeny otáčok elektromotora, prípadne prepínanie na reverzný chod, je potrebné zvoliť si elektromotor určený pre náročné aplikácie. Veľké asynchrónne elektromotory sú k dispozícii s výkonom od 500 kW do 10 000 kW. Nerobí im problém veľká záťaž ani náročný pracovný cyklus.

Vo VYBO Electric máme skladom vyše 7 000 elektromotorov, pričom výnimkou nie sú ani elektromotory pre ťažký priemysel. Spoľahnite sa na náš odborný prístup a rýchle dodanie.

M. Klamo

Click to comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

To Top