Čištění a úklid

Vosk s vaší podlahou udělá zázraky, a to takové, které by nedokázala ani Monika z Přátel

Olomouc, mytí podlah

Nedávno jsme si nechala vyčistit podlahu od jedné firmy a rozhodla jsem se, že o ní napíšu tento článek. Jedná se o kompeny Olomouc, mytí podlah. Nabízí celou řadu úklidových služeb a realizuje strojové čištění podlah. K úspěšnému strojovému čištění podlah používá kotoučový stroj, který zajistí detailní a hloubkové vyčištění. Zaměstnanci postupují následujícím způsobem – podlahu nejdříve kvalitně vydrhnou pomocí velmi účinné čistící chemie.

Jakmile byl povrch důkladně vykartáčován, následovalo odsátí veškerých nečistot, mastnot a vlhkosti vysoce výkonným vysavačem, na kterém je napojena hubice s gumovými lištami. Poté podlahu ještě jednou namočí čistou vodou, aby se neutralizovala od zbylého chemického roztoku a nechají vše doschnout. Kotoučový stroj, který pro strojové čištění podlah využívají, je jediným přístrojem, který dokáže detailně a generálně vyčistit jakýkoliv druh podlahy.

Tento…

Tento jednokotoučový stroj o váze 50 kg s přítlakem na kotouč s průměrem cca 45 cm, využíváme k čištění podlah, jako jsou dlažby, linolea, marmolea, plovoucích podlah, betonových podlah, litých podlah nebo kameninových podlah. Velmi důležité je si poté nechat i podlahu zakonzervovat voskem. Voskování podlah je vhodné na linoleum, marmoleum, lakované parkety a další druhy měkkých pevných podlah. Díky voskování podlah nejen lépe vypadá, ale také déle vydrží a získá protiskluzový povrch.

Dobře udržovaná podlaha zkrátka dokáže zlepšit celkový dojem z interiéru. Polymerový vosk nanáší ve dvou a třech vrstvách. Aby vznikl jednolitý povrch, který zabrání nečistotám, aby se nedostaly hluboko do struktury podlahy a nepoškodily ji. Na každý typ povrchu se hodí jiný vosk a jejich odborní pracovníci vždy zvolí vyhovující vosk na ošetřovanou podlahu. K voskování podlah používají vysoce kvalitní vosky, které zajistí, že podlaha bude vypadat dobře ještě dlouho po jejím ošetření.

Četnost…

Četnost voskování podlahy velmi záleží na umístění a namáhavosti podlahy. Na podlahu dávají převážně vosk, který je v pololesku nebo matu. Zanedbat voskování podlahy se nevyplatí. Kompletní rekonstrukce zanedbané podlahy totiž může sahat do částky, za kterou byste si pořídili podlahu novou. Voskování podlah doporučují vždy po strojovém vyčištění.

Výhodou vosku – polymeru je, že na podlahách nejsou vidět tolik stopy, má mírný proti-skluz a především se díky němu podlaha lépe udržuje. A je to pravda, protože já si ji skutečně nemůžu vynachválit. Nechala jsem si podlahu vyčistit u sebe doma a i přes jejich kladné ohlasy jsem tak dobrý výsledek nečekala. Takže až budu opět něco potřebovat, na nikoho jiného se určitě obracet nebudu. A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

To Top