Čištění a úklid

Vše vám dokonale zorganizují

mytí podlah

Pracuji ve vietnamském bistru a už dlouho jsme si všímali, že podlahy už na tom nejsou zrovna nejlépe. Ale bohužel v gastronomickém podniku se podlahy zašpiní raz dva a udržovat je čisté rozhodně není žádný med. Ale nechat jsme to tak nemohli. Snažili jsme se to vyčistit, ale neuspěli jsme. Podlaha vypadala trochu lépe, ale rozhodně ne dobře. Tak jsme kolektivně usoudili, že bude nejlepší, když si na to najmeme nějakou úklidovou firmu. Ale neměli jsme se žádnou zkušenosti, takže jsme se museli podívat po internetu. A protože jsem s tím začala, tak jsem si řekla, že to zařídím, ostatní stejně na ty organizační věci moc nejsou. A nakonec jsme si vybrali. Pracovníci, kteří k nám přijeli, byli velmi laskaví a hned se pustili do práce, ale hlavně mi vysvětlovali, co vše dělají. Dokonce neměli problém s tím dojet až pozdě večer, kdy je naše bistro zavřené. Nechtěli jsme kvůli tomu zavírat a přijít tak o zákazníky.

Vysvětlili…

Vysvětlili mi, že pro strojové čištění podlah je důležité používat kvalitní šetrné čistící chemie. Jejich úklidová firma k hloubkovému čištění podlah používá vždy zásaditou chemii. V některých případech používají kyselou chemii, ale to jen při čištění podlah po stavebních činnostech a rekonstrukcích. Kyselá chemie je velmi agresivní a dokonale odstraní z povrchu podlah veškeré vápenaté a cementové závoje, zbytky stavebních nečistot a povlaků. Pro jiné čištění ji nelze použít a nedá se použít ani při čištění po stavebních pracích v případě přírodních a kamenných podlah. Pak vše stačilo pak vše setřít jen vodou a moje podlaha byla zase čistá, byla jsem z toho v úžasu. A kolegyně taky. Dále mi doporučili, abychom si nechaly podlahu zakonzervovat nanesením fluatace – průmyslového polymeru – voskování podlahy. Tímto způsobem se zajistí, že již nedojde k hlubšímu znečištění dřevěné podlahy.

Na…

Na podlahu prý dávají převážně pololesklý vosk, tento vosk máme dlouhodobě osvědčený a máme s ním výborné zkušenosti. Vosk do podlahy vetřou 2-3x, tak aby se vytvořila kompaktní vrstva, která zajistí podlaze pružnost, elasticitu, protiskluz. Používají kvalitní německý pololesklý vosk PKD – odolný polymer s dobrou životností. Tento polymer má řadu výhod, například: na podlahách nejsou vidět tolik stopy, má mírný proti skluz, podlaha se díky němu mnohem lépe udržuje a velmi výrazně prodlouží životnost podlah. Takže po dobu jednoho roku mi bude podlahu chránit natolik, že už se takto nezanese a stačí ji pouze klasicky umývat, jako předtím. Tímto bych chtěla všem mytí podlah této společnosti doporučit, protože o kvalitách jejích služeb není pochyb. Pro více informací se podívejte na jejich internetové stránky.
A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

To Top