Čištění a úklid

Vše začíná od podlahy

Čištění podlah po stavbě

Pracuji v prodejně s opravdu drahými látkami, a proto jsme si vždy velmi zakládali na tom, aby i naše podlaha vypadala co nejluxusněji. Přece jenom někdo si nekoupí drahou látku v obchodě, který působí podřadně. A v poslední době se mi zdálo, že podlaha není v nejlepším stavu. A bylo potřeba se postarat o Odstranění černých šmouh z podlahy, protože to tak prostě nemohlo zůstat.

I podlaha je důležitou součástí interiéru. A shodli jsme se, že bude nejlepší si na to najmout nějakou firmu. Nikdo z nás neměl prostředky a upřímně ani chuť se do toho pouštět. Chtěli jsme opravdu dobrý výsledek, a bylo nám jasné, že toho my jen tak nedosáhneme. A nakonec jsme si vybrali. Pracovníci, kteří k nám přijeli, byli moc milí a hned se pustili do práce, ale hlavně mi vysvětlovali, co vše dělají.

Dokonce…

Dokonce neměli problém s tím dojet až po deváté hodině večer, kdy bylo po zavíračce, takže jsme nepřišli o klientelu. Vysvětlili mi, že pro strojové čištění podlah je důležité používat kvalitní šetrné čistící chemie. Jejich úklidová firma k hloubkovému čištění podlah používá vždy zásaditou chemii. V některých případech používají kyselou chemii. Ale to jen při čištění podlah po stavebních činnostech a rekonstrukcích.

Kyselá chemie je velmi agresivní a dokonale odstraní z povrchu podlah veškeré vápenaté a cementové závoje, zbytky stavebních nečistot a povlaků. Pro jiné čištění ji nelze použít a nedá se použít ani při čištění po stavebních pracích v případě přírodních a kamenných podlah. Pak vše stačilo pak vše setřít jen vodou a moje podlaha byla zase čistá, byla jsem z toho v úžasu. A kolegyně taky.

Dále…

Dále mi doporučili, abychom si nechaly podlahu zakonzervovat nanesením fluatace – průmyslového polymeru – voskování podlahy. Tímto způsobem se zajistí, že již nedojde k hlubšímu znečištění dřevěné podlahy. Na podlahu prý dávají převážně pololesklý vosk, tento vosk máme dlouhodobě osvědčený a máme s ním výborné zkušenosti. Vosk do podlahy vetřou 2-3x, tak aby se vytvořila kompaktní vrstva, která zajistí podlaze pružnost, elasticitu, protiskluz.

Používají kvalitní německý pololesklý vosk PKD – odolný polymer s dobrou životností. Tento polymer má řadu výhod, například: na podlahách nejsou vidět tolik stopy, má mírný proti skluz, podlaha se díky němu mnohem lépe udržuje a velmi výrazně prodlouží životnost podlah. Pokud chcete vědět více, podívejte se na jejich internetové stránky. Zjistíte, že toho nabízí opravdu hodně. A vše realizují nejen po celé České republice, ale i na Slovensku, v Německu a v Rakousku. A SERVIS LIPKA, s.r.o.

 

Click to comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

To Top