Čištení koberců

Ako vydržať cvičenie doma? Najdôležitejšou vecou je nestratiť motiváciu

Hloubkové tepovaní sedaček

Radi by ste začali cvičiť doma, ale neviete ako? Zo začiatku je určite dobré využiť inštruktora v podobe videí z Youtube alebo niečo podobné. Stačí do vyhľadávania zadať „cvičenie doma“. Skúste počúvať lektora či lektorku, väčšinou vysvetľujú, ako správne vykonávať cviky a ako správne dýchať. Záleží, čo je vaším cieľom. Ak chcete posilniť a vybudovať si svaly, potrebujete posilňovať. Ak ale chcete schudnúť tuk, samotným posilňovaním toho veľa nedosiahnete. Naopak môžete mať dokonca pocit, že ste pribrali. To preto, že svaly vám síce narastú, ale zostanú ukryté pod tukom. Preto, keď sa chcete zbaviť tukovej hmoty, musíte cvičiť kardio.

Dôležité je mať pevnú vôľu

Keď už viete, čo cvičiť a ako, nastáva krízový bod. A to vydržať dlhšie ako týždeň. Pokiaľ chcete skutočne dosiahnuť zmeny, musíte cvičiť pravidelne a dlhší čas. Napríklad, či chcete schudnúť do leta, mali by ste začať už v zime. Ak sa rozhodnete napríklad pre rotoped, tak prečo si nepustiť k jazde obľúbený seriál alebo film? U toho potom vydržte raz dva a ani vám nebude pripadať, že cvičíte. Ak si teda nepustíte Prostřeno alebo Karolka a továreň na čokoládu, ktoré vás budú síce hnať k pohybu, ale pravdepodobne k presunutiu k chladničke.

Musíte vedieť, ako správne cvičiť

Zo začiatku nebudete potrebovať viac ako uterák, topánky a veľa vody. Pokiaľ u niektorého cvičenia budete využívať aj činky, rovnako tak dobre vám poslúži naplnené fľaše s vodou. Neskôr bude určite vhodné zaobstarať si cvičebnú podložku alebo aspoň karimatku. Najčastejším prehreškom domáceho cvičenia je marginalizácia niektorých fáz tréningu. Najskôr musíte svaly prehriať, potom nasleduje samotné cvičenie a na záver by mal prísť na rad strečing. Inšpiráciu, ako vykonávať rozohriatie aj strečing nájdete opäť v mnohých inštruktážnych videách na Youtube.

Kvôli cvičenie nemusíte chodiť do posilňovne

Potom už len stačí vydržať, k čomu potrebujete motiváciu. Zapisujte si, aké cviky vás bavia a aké nie a z nich si zostavte váš tréning. Dôležité je tiež nechodiť každý deň na váhu, pretože to človeka od cvičenia odradí, pretože nevidia výsledky tak skoro, ako by si želal. Každopádne cvičenie doma šetrí čas a peniaze. Teda ak máte silnú motiváciu, tak posilňovňu nepotrebujete. Ale na čom sa neoplatí šetriť, tak je to čistenie koberca. To radšej sami neskúšajte a prenechajte to radšej odborníkom, napríklad upratovacie firme A SERVIS LIPKA, s.r.o., Hĺbkové tepovanie sedačiek Malacky, ktorá ponúka strojové čistenie kobercov.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

To Top