Čištění a úklid

Při likvidaci plísně zapomeňte na běžné protiplísňové prostředky, nepomůžou vám

Jak odstranit plíseň

Před naším nastěhováním prošel náš nový byt generální rekonstrukcí. Provedla se také výměna starých oken za nová plastová. Následující zimu se ale začala v rozích obvodových stěn vytvářet plíseň. Snažili jsme se plíseň likvidovat všemi možnými prostředky řešili jsme jak odstranit plíseň, ale nedařilo se. Na jaře se plíseň stáhla a postupně zmizela úplně. Před příchodem další zimy jsme na stěnu nanesli různé preventivní prostředky, u kterých jsme doufali, že stěnu před plísněmi ochrání. Ale nevyšlo to. Přípravky nezabraly a plíseň se zase objevila stejně jako předchozí zimu a ještě se oproti loňsku zvětšila. Stříkali jsme ji neustále savem, ale co týden se plíseň znovu objevila.

Plíseň v domácnosti: postup, jak se jí účinně zbavitPlísně – záhadní původci chorob

Nakonec jsme se vzdali…

Nakonec jsme se vzdali, přestali se snažit zlikvidovat plíseň vlastními silami a objednali si na to firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o.. První důležitou informací, kterou jsme od odborných pracovníků servisu dostali, bylo, ať už nepoužíváme běžné protiplísňové přípravky, protože plísně nelikvidují, ale pouze je na čas zaženou hlouběji do stěny, povrch vybělí a zdá se, že je plíseň pryč. Když se potom plíseň objeví, není to nově vzniklá plíseň, ale ta stará, která se jen na čas skryla. Potom jsme byli poučeni, jak nejlépe větrat, aby to k něčemu bylo a abychom tak snížili procento vlhkosti v místnostech.

Ani ta nejmenší plíseň na fasádě by se neměla podceňovatJak odstranit houby ze stěn?

Plastová okna jsou totiž skvělá věc, když chcete udržet teplo uvnitř budovy, ale protože těsní až příliš dokonale, nedochází už k přirozené cirkulaci vzduchu, tu zajišťovala stará špatně těsnící okna, která pomáhala vlhkost přirozeně snižovat. Dále došlo k mechanickému odstranění plísně a preventivnímu nanesení speciálního LSG nátěru neumožňujícímu vlhkosti prostupovat do zdi a vytvářet tam příznivé podmínky pro růst plísní. Jak odstranit plíseň.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

To Top